reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 14 maja 2009

Toshiba w Biskupicach Podgórnych zwiększy zatrudnienie

W ostatnich dniach najważniejszym wydarzeniem dla krajowego przemysłu elektronicznego była decyzja Toshiba o przeniesieniu produkcji z Anglii do Polski. W związku ze zwiększonym poziomem produkcji, zakład w Biskupicach Podgórnych zatrudni dodatkowy personel.
Dariusz Kowalczyk z Toshiba Television Central Europe w Biskupicach Podgórnych powiedział evertiq, iż rozpoczęto już proces wygaszania produkcji w Plymouth. Proces ten potrwa z pewnością jeszcze kilka miesięcy i w chwili obecnej trudno jest ocenić jego wpływ na wielkość produkcji, zatrudnienie czy inwestycje w Polsce. Wiadomo jedynie, iż przeniesienie produkcji do Polski musi wiązać się z dodatkowym zatrudnieniem (obecnie firma zatrudnia 650 osób).

Toshiba, która posiada drugą działkę gruntu w podstrefie w Kobierzycach, nie planuje budowy drugiego zakładu produkcyjnego w związku z transferem produkcji z Anglii. Obecnie funkcjonujący zakład posiada znaczne możliwości rozbudowy mocy produkcyjnych, do poziomu zapewniającego wykonanie dodatkowej produkcji.

Więcej szczegółów na temat wpływu niedawno podjętej decyzji na działalność polskiego zakładu firma będzie w stanie podać na przełomie sierpnia i września.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2