reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zakład BSH w Łodzi Przemysł elektroniczny | 12 maja 2009

Najwięksi producenci AGD w Polsce

Trudno sobie obecnie wyobrazić produkt tzw. dużego AGD, który nie zawierałby elektroniki, tak więc branża AGD w świecie jest ważnym zleceniodawcą dla dostawców usług montażu elektronicznego, producentów PCB czy dostawców komponentów. Niniejszy artykuł przedstawia przychody, osiągane przez kluczowych przedstawicieli sektora AGD w Polsce.
Przychody ze sprzedaży największych producentów AGD w Polsce wg Listy 500 dziennika Rzeczpospolita za rok 2008.Największe przychody w Polsce osiąga grupa Bosch Siemens, której obroty w roku 2008 wyniosły prawie 2.7 mld zł. Jednak wielkość produkcji koncernu w Polsce jest stosunkowo ograniczona; zatrudnienie w Polsce wyniosło 1.372 osoby w trzech łódzkich zakładach. Niewiele mniejszymi przychodami może poszczycić się Electrolux – 2.5 mld zł – który zainwestował w ostatnich latach w cztery zakłady produkcyjne na terenie Polski i zatrudnia obecnie 3.429 osób. Pierwszą trójkę zamyka włoski Indesit, legitymujący się przychodami na poziomie 2.1 mln zł oraz dwoma fabrykami w Łodzi i Radomsku (zatrudnienie 3.883 osób). W ostatnich tygodniach zapowiedziano znaczne zwiększenie produkcji zakładu w Radomsku kosztem włoskiego None.

W tabeli podaliśmy również wyniki Whirlpool Polar z Wrocławia, który nie znalazł się na tegorocznej Liście 500. W roku 2007 firma osiągnęła przychody na poziomie 558 mln zł i z pewnością pozostaje bardzo interesującym partnerem dla branży elektronicznej.

Polskie zakłady producentów AGD

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2