reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 08 maja 2009

Komax rozszerza program redukcji czasu pracy

Komax Group spodziewa się znacznego spadku przychodów oraz nowych zleceń w pierwszej połowie 2009 roku, a w efekcie osiągnięcia negatywnego wyniku EBIT. W odpowiedzi na te zjawiska, Komax będzie kontynuował, a nawet rozszerzał wprowadzone programy oszczędności kosztów.
Ze względu na trwający kryzys ekonomiczno-finansowy, Komax Group spodziewa się znacznego spadku sprzedaży i nowych zamówień w pierwszej połowie roku 2009, a w efekcie osiągnięcia negatywnego wyniku operacyjnego (EBIT). Wprowadzone niedawno działania doprowadzą do poprawy sytuacji w drugiej połowie roku. Firma podkreśla, iż jej aktywa w dalszym ciągu finansowane są w 70% kapitałem własnym.

Straty dotyczą przede wszystkim działu produkcji wiązek, głównie ze względu na drastyczny spadek zamówień ze strony przemysłu samochodowego. W efekcie, firma wprowadzi skrócony czas pracy w różnych departamentach tej dywizji biznesowej. W przypadku dywizji ogniw fotowoltaicznych, finansowanie nowych projektów stało się obecnie trudne. W efekcie w zakładzie Rotkreuz również wprowadzono skrócony czas pracy. Jedynie segment technologii medycznych nie napotyka na znaczące problemy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1