reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© artcp5-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 lipca 2013

Cormay opracował prototyp analizatora BlueBox

Grupa Cormay opracowała prototyp innowacyjnego analizatora biochemicznego BlueBox w wersji dedykowanej gabinetom lekarskim - poinformowała spółka w komunikacie.


Istotą analizatora BlueBox jest automatyczne i całościowe wykonywanie pełnego spektrum testów biochemicznych z zaledwie jednej kropli krwi (np. z palca) w niezwykle krótkim czasie (do 15 minut) przy precyzji przewyższającej nawet dotychczasowe duże i kosztowne urządzenia laboratoryjne. Co więcej, urządzenie jest małe (wielkość rozłożonego laptopa), a odczyt wyniku następuje w oparciu o sprawdzoną, będącą dziś klinicznym standardem, technologię fotometryczną. Dzięki analizatorowi BlueBox diametralnie zwiększy się dostępność nie tylko
- Jestem przekonany, że BlueBox i dedykowane mu panele testów zapewnią nam sukces rynkowy wynikający z unikalnego formatu urządzenia – mówi Tomasz Tuora, prezes zarządu PZ Cormay SA.
dotychczasowych rutynowych badań diagnostycznych, ale również tych, dla których barierą był dotąd koszt odczynnika. BlueBox pracuje na nanolitrach, wykorzystując innowacyjną technologię opracowaną dla PZ Cormay przez zespół specjalistów. Testy, które mogą pojawić się w przyszłości, będzie można również efektywnie implementować na platformę BlueBox. Sukces w postaci opracowania prototypu analizatora BlueBox umożliwia rozpoczęcie prezentacji tego urządzenia dla potencjalnych kluczowych partnerów biznesowych. - Nastąpi to podczas jednych z najważniejszych targów w globalnej branży diagnostyki medycznej, które corocznie odbywają się pod auspicjami American Association for Clinical Chemistry (AACC). W tym roku rozpoczną się one 28 lipca w Houston – mówi Tomasz Tuora. - Fazę prototypową analizatora BlueBox rozpoczęliśmy zaledwie we wrześniu 2011 roku. Nasz zespół pracował więc w ekspresowym tempie nad zupełnie nowym urządzeniem. Dla porównania, standardowe analizatory tworzy się z reguły przez 3-4 lata. Mamy więc powody do dużego zadowolenia – dodaje prezes zarządu PZ Cormay. Kiedy ruszy sprzedaż? - Przed nami testy prototypów oraz proces industrializacji. Możliwe, że produkcja BlueBoksa dedykowanego gabinetom lekarskim i dostawy do odbiorców ruszą już w II połowie 2014 roku. Spodziewam się, że nie będzie to później niż połowa 2015 roku - mówi Tomasz Tuora w wywiadzie dla "Parkietu".
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 21 2020 17:52 V15.3.3-1