reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© enruta-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 lipca 2013

dtw pracuje nad nową generacją elementów indukcyjnych

Polski producent elementów indukcyjnych otrzyma ponad 5,8 mln PLN dofinansowania na opracowanie innowacyjnych produktów.


- Projekt ma na celu stworzenie innowacyjnych elementów indukcyjnych, które znajdą zastosowanie w urządzeniach przetwarzających energię elektryczną dla sektora energetyki odnawialnej – mówi dla evertiq.pl Marek Ryłko, kierownik działu badań i rozwoju firmy dtw. Marek Ryłko wyjaśnia, że przy tego typu komponentach trudno jest mówić o jakiejkolwiek rewolucji, ale raczej o rozszerzaniu już znanych rozwiązań o nowe aspekty – Chcemy zastosować innowacyjne rozwiązania, które nie były jeszcze stosowane, mimo że dla innych segmentów rynku mogą już być standardem – wyjaśnia nasz rozmówca. - Spodziewamy się uzyskać przynajmniej te same parametry, które charakteryzują obecnie produkowane układy z jednoczesnym ograniczeniem kosztów i zmniejszeniem ich rozmiarów – opowiada Marek Ryłko i podkreśla, że jest wiele aspektów, które wpływają na atrakcyjność projektu. Są to wymienione wcześniej cena i miniaturyzacja układów, ale też na przykład maksymalne
Dzięki projektowi "Nowa generacja elementów indukcyjnych do wysokoczęstotliwościowych przekształtników mocy" powstaną nowe rozwiązania i zwiększą się możliwości badawcze firmy dtw.
zmniejszenie hałasu generowanego przez urządzenie. Projekt jest przewidziany na trzy lata, rozpoczął się w zeszłym roku w maju i potrwa do kwietnia 2015 roku. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 11,36 mln PLN, a dofinansowanie otrzymane w ramach PO IG Priorytetu 1 Badania i rozwój nowoczesnych technologii, Działanie 1.4 wynosi ponad 5,82 mln PLN. Co ciekawe, projekt ma na celu nie tylko opracowanie nowej generacji produktów, ale także rozwój możliwości badawczo-rozwojowych firmy. Firma zainwestuje w infrastrukturę badawczą - zakupiony zostanie nowy sprzęt do laboratorium. Inżynierowie z dtw współpracują z ośrodkami akademickimi z kraju i z zagranicy. Ich celem jest stworzenie rynkowego produktu. Co dalej? - Należy pamiętać, że wszelkie produkty o wysokim stopniu innowacyjności są obarczone ryzykiem. Oczywiście, jeżeli tylko uda nam się stworzyć produkt, który spełni nasze oczekiwania i będzie na niego zapotrzebowanie na rynku, to uruchomimy produkcję – mówi Krzysztof Kolasiński, dyrektor finansowy dtw. Na razie za wcześnie, by mówić o szczegółach, ale Krzysztof Kolasiński podkreśla, że gdyby nie wierzyli w sukces, nie rozpoczynaliby tego projektu. --- dtw Sp. z o.o. działa w branży elektronicznej, elektrotechnicznej i elektroenergetycznej. Przedsiębiorstwo produkuje szeroki wachlarz elementów indukcyjnych począwszy od elementów pomiarowych, takich jak przekładniki, po takie rozwiązania jak transformatory i dławiki, często występujące jako złożone bloki indukcyjne zawierające kompleksowe rozwiązania dla przekształtników energoelektronicznych. Firma została założona w roku 1991 jako prywatne przedsiębiorstwo. W roku 2011 dtw Sp. z o.o. weszła w skład SMA Solar Technology, czołowego producenta inwerterów z obszaru fotowoltaiki.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-1