reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Przemysł elektroniczny | 19 czerwca 2013

Intel inwestuje 100 mln USD w sterowanie za pomocą zmysłów

Intel Capital powołał fundusz o kapitale 100 mln USD, którego celem jest wsparcie integracji urządzeń z technologiami działającymi w sposób zbliżony do ludzkich zmysłów.


Fundusz stworzony przez globalną organizację inwestycyjną Intela ma pomóc w opracowaniu bardziej naturalnego, intuicyjnego i angażującego użytkownika sposobu pracy z komputerami. Inwestycje są przewidziane na najbliższe 2-3 lata. Środki będą przeznaczone m.in. na rozwój sterowania dotykowego, przetwarzania obrazu, rozpoznawania gestów i głosu, wyczuwania emocji oraz biometrii. - Urządzenia ze zmysłami podobnymi do ludzkich – zdolnością widzenia, słyszenia i odczuwania – od dawna pojawiały się w twórczości science fiction. Teraz, dzięki postępom w zakresie mocy obliczeniowej urządzeń i technologii kamer, nareszcie znalazły się w naszym zasięgu - powiedział Arvind Sodhani, prezes Intel Capital i wiceprezes firmy Intel.
Fundusz Intel Capital Experiences and Perceptual Computing ma na celu przyspieszenie rozwoju oprogramowania i aplikacji, które zaoferują użytkownikom zupełnie nowe doświadczenia.
- Nowy fundusz będzie inwestował w start-upy oraz firmy z większym doświadczeniem, które pracują nad tego typu technologiami, wspierając ich w zakresie rozwijania działalności, oferując dostęp do międzynarodowej sieci biznesowej oraz wiedzy technologicznej, niezbędnej do rozpoczęcia działań w skali globalnej. Intel informuje też w swoim komunikacie prasowym, że wprowadza już pierwsze rozwiązania percepcyjne do Ultrabooków i innych komputerów osobistych. Jako przykład podaje interaktywną kamerę firmy Creative sterowaną gestami, która trafiła już do deweloperów i będzie dostępna w trzecim kwartale bieżącego roku. W komputerach wielu producentów będzie też instalowane oprogramowanie umożliwiające głosowe sterowanie urządzeniem oraz logowanie przez system rozpoznawania twarzy.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-1