reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 maja 2009

PKC zwalnia w Polsce

Jak poinformował wnp.pl, powołując się na tygodnik Solidarność, pod koniec ubiegłego tygodnia związki zawodowe zostały poinformowane o kolejnej turze zwolnień w PKC Group Poland, firmie powstałej z przejętej przez Finów części starachowickiego zakładu MAN.
MAN produkuje wiązki elektryczne dla niemieckiego koncernu, ale w związku z dramatycznym spadkiem produkcji ma poważne problemy z zapewnieniem pracy dla załogi. Jak stwierdził dyrektor PKC Group Poland Tomasz Sokolewicz na chwilę obecną zatrudnienie jest za duże o 85 osób. Firma zwolni 29 pracowników, aby nie wejść w grupowe zwolnienia, co zobowiązywałoby ją do prowadzenia negocjacji ze związkami zawodowymi i powiadomieniem o tym fakcie Powiatowego Urzędu Pracy. Wymówienia zostały już przekazane pracownikom.

Od czasu, gdy PKC Group przejął wydział produkcji wiązek elektrycznych (1 stycznia 2009) zatrudnienie zmniejszyło się o ponad 200 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1