reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 25 września 2008

Trzecia fabryka Toyoty w Polsce

Portal wnp.pl poinformował, iż za kilka dni Toyota otworzy nowy zakład w Wałbrzyskiej SSE.
Budowa fabryki rozpoczęła się w sierpniu 2006, a projekt pochłonie 145 milionów złotych i przyniesie 250 nowych miejsc pracy. Nowy zakład o powierzchni 20 000 m2 wytwarzać będzie przekładnie nowej generacji na potrzeby europejskich montowni Toyoty.

Od kwietnia 2002 Toyota Manufacturing Motor Poland produkuje w Wałbrzychu skrzynie biegów. Drugi zakład Toyoty zlokalizowany jest w Jelczu i zajmuje się produkcją silników diesla. Ostatnio informowaliśmy o okresowym ograniczeniu produkcji w tym zakładzie.

Grzegorz Górski z TMMP zaprzeczył, iż wkrótce mają powstać również nowe inwestycje: ‘Obecnie nie ma żadnych nowych planów inwestycyjnych. W tej chwili swoją uwagę skupiamy na jak najsprawniejszym rozruchu produkcji obecnego projektu inwestycyjnego - nowej fabryki skrzyń biegów’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2