reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bellemedia-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 czerwca 2013

Integer: 147 mln PLN na inwestycje

Grupa Integer.pl przeznaczy środki uzyskane z prywatnej emisji akcji na intensywny rozwój sieci Paczkomatów w Polsce i za granicą. Urządzenia powstają w podkrakowskiej fabryce w Zabierzowie.


Grupa Integer.pl oferowała 296.886 nowych akcji zwykłych na okaziciela serii I o wartości nominalnej 1 zł oraz 292.771 nowych akcji zwykłych na okaziciela serii J o wartości nominalnej 1 zł każda - w ramach oferty prywatnej skierowanej do mniej niż 150 wybranych inwestorów.
Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl © Integer.pl
- Istotne poszerzenie akcjonariatu o zagranicznych inwestorów instytucjonalnych (ok. połowa wszystkich inwestorów w ofercie prywatnej) oceniam, jako kolejny krok milowy dla Grupy Integer.pl. Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów jest naszym priorytetem – na wszystkich światowych rynkach sektor e-commerce rośnie w tempie dwucyfrowym. Chcemy być jednym z pierwszych graczy intensywnie korzystających z tego nowego trendu. Ostatnie miesiące były dla nas przede wszystkim okresem poszukiwania i kontraktowania lokalizacji pod kolejne urządzenia - rozlokowaliśmy ponad 500 nowych maszyn. Podtrzymujemy też plan zakładający rozstawienie jeszcze w 2013 roku około 3,5 tys. Paczkomatów w różnych krajach. Inwestycje w tym zakresie szacujemy na około 70 mln EUR – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl. Komercyjny start Paczkomatów w UK pod koniec kwietnia 2013 zapoczątkował jednocześnie nową strategię sprzedażową Grupy w odniesieniu do Paczkomatów InPost. Łączony model biznesowy - oparty na otwartej
Inwestycje w sieć Paczkomatów mogą docelowo sięgnać nawet 1 mld EUR.
współpracy z partnerami, połączonej z aktywną sprzedażą własną – będzie kontynuowany na kolejnych rynkach, na których rozwijana będzie sieć urządzeń do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek. Plany w tym zakresie na 2013 rok obejmą – poza Wielką Brytanią - m.in. Francję, Węgry, Turcję, Norwegię i Szwecję, a całościowo inwestycje w rozwój sieci szacowane są nawet na miliard euro. Ponadto, w ciągu najbliższych dwóch lat Paczkomaty InPost mogą pojawić się również w obu Amerykach, a potem także w Azji. Grupa Integer.pl odnotowała w I kwartale 2013 roku 83 mln PLN skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 9,6% w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku. Zysk netto wyniósł 5,68 mln PLN. Skonsolidowany zysk na jedną akcję Integer.pl ukształtował się w na poziomie 1,29 PLN.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 20 2020 00:12 V15.3.2-2