reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikhail-mishchenko-dreamstime.com Nauka | 10 maja 2013

Politechnika Warszawska najlepszą uczelnią techniczną

Stołeczna politechnika cieszy się też największym prestiżem wśród pracodawców. Druga wśród uczelni technicznych jest AGH, a trzecia Politechnika Wrocławska.


W czternastej edycji Rankingu Szkół Wyższych przygotowanego przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" oceniono 219 polskich uczelni. Najlepszą akademicką uczelnią w Polsce został Uniwersytet Jagielloński. Liderem innowacyjności została Politechnika Wrocławska, jako uczelnia uzyskująca najwięcej patentów i prowadząca zaawansowane badania naukowe. W zestawieniu Politechnika Wrocławska zajmuje trzecie miejsce wśród uczelni technicznych, zamieniając się miejscami z Akademią Górniczo-Hutniczą z Krakowa w rankingu sprzed roku, która wyprzedziła PWr w tym roku o włos. A oto lista 10 najlepszych uczelni technicznych w kraju:
  1. Politechnika Warszawska
  2. Akademia Górniczo-Hutnicza
  3. Politechnika Wrocławska
  4. Politechnika Łódzka
  5. Politechnika Śląska w Gliwicach
  6. Politechnika Poznańska
  7. Politechnika Gdańska
  8. Wojskowa Akademia Techniczna
  9. Politechnika Krakowska
  10. Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny w Szczecinie
Jeśli chodzi o najpopularniejsze kierunki studiów, to już na drugim miejscu jest Automatyka i Robotyka, Mechatronika na Politechnice Warszawskiej. Na piątej pozycji plasuje się Elektronika i Telekomunikacja, a następnie Elektrotechnika na tej samej uczelni. Warto odnotować, że uczelnie techniczne cieszą się dużym prestiżem wśród pracodawców. Politechnika Warszawska jest na pierwszym miejscu w tym zestawieniu, na trzecim AGH, Politechnika Wrocławska na piątym, a tuż za nią Politechnika Śląska i Poznańska.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-1