reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dirk-ercken-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 marca 2013

Zmiany w polskim oddziale Samsung Electronics

Maciej Filipkowski objął funkcję szefa połączonych działów IT i MOBILE (IM) w randze wiceprezesa.

Dotychczas Maciej Filipkowski zajmował stanowisko dyrektora regionalnego firmy DELL, odpowiadając za 27 rynków, wcześniej przez wiele lat piastując stanowisko dyrektora generalnego polskiego oddziału. Filipkowski dołącyzł do Samsunga 1 lutego - Przejście Macieja Filipkowskiego do firmy Samsung jest bardzo dużym wzmocnieniem naszego zespołu. Bardzo cenię jego doświadczenie w sprzedaży i zarządzaniu, jak i imponującą wiedzę dotyczącą rynku. Wierzę, że jego osoba pomoże nam umocnić pozycję rynkowego lidera ” – powiedział Daniel Chung, prezes zarządu Samsung Electronics w Polsce.
- Polski oddział zmienił się na przestrzeni lat i odgrywa ważną rolę w globalnych strukturach firmy - powiedział prezes Daniel Chung.
Rolą Macieja Filipkowskiego jest stworzenie i realizacja strategii biznesowej dla wszystkich urządzeń przenośnych, w tym produktów IT, telefonów komórkowych, tabletów i aparatów fotograficznych. [i]- Samsung to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm na świecie. Cieszę się, że będę mógł przyczynić się do tworzenia jej sukcesu na polskim rynku
– powiedział Maciej Filipkowski. Zmieni się też wiceprezes, stanowisko obejmuje Marcin Bołbot, obecnie dyrektor dywizji CE (CONSUMER ELECTRONICS) odpowiadający za sprzedaż produktów elektroniki użytkowej (RTV i AGD), czyli drugiej kluczowej gałęzi działalności firmy. Kolejną istotną zmianą jest objęcie stanowiska dyrektora nowej dywizji B2B przez Pawła Ziemińskiego, dotychczasowego szefa sprzedaży IT. Będzie on odpowiadał za wdrożenie nowej strategii oraz rozwój dynamicznie rosnącego kanału sprzedaży B2B, który w Samsung Electronics zyskuje na znaczeniu i staje się motorem wzrostu firmy.
reklama
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-2