reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© enruta-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 marca 2013

Nowe inwestycje w Krakowskiej SSE

Motorola, Valeo Autosystemy oraz Integer.pl zainwestują w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W tym roku Krakowski Park Technologiczny wydał już 7 nowych zezwoleń o wartości nakładów inwestycyjnych 214,09 mln PLN. Firmy deklarują utworzenie ponad 723 nowych miejsc pracy. Inwestycje zrealizują takie spółki jak: Valeo Autosystemy, Motorola Solutions Systems Polska, czy Integer.pl. Uroczyste wręczenie zezwoleń odbędzie się dzisiaj przed południem w Sali Obrad Urzędu Województwa Małopolskiego. Nowe inwestycje są związane z rozszerzeniem Krakowskiej SSE. Rozporządzenie w tej sprawie zostało przyjęte na początku stycznia tego roku. Obszar strefy zwiększył się do ponad 628 ha. Poniżej przedstawiamy opis planowanych inwestycji: Valeo Autosystemy sp. z o.o. należy do międzynarodowej Grupy Valeo, światowego lidera w produkcji podzespołów oraz systemów samochodowych. Spółka planuje dwie inwestycje.
  • Inwestycja polega na rozbudowie istniejącego zakładu poprzez powiększenie Oddziału Systemów Chłodzenia Silnika i Oddziału Systemu Wycieraczek. Planowana jest budowa nowych budynków produkcyjnych wraz z infrastruktura socjalną i techniczną oraz zakup nowych maszyn i urządzeń. Spółka zamierza także rozbudować pomieszczenia laboratoryjne działu badawczo-rozwojowego. W wyniku inwestycji powstanie co najmniej 433 miejsc pracy, przy nakładach o wartości co najmniej 92,62 mln zł. Swój projekt inwestycyjny spółka realizować będzie w podstrefie Skawina.
  • Inwestycja polega na rozbudowie istniejącego zakładu. Spółka planuje budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej wraz z infrastrukturą i wyposażanie jej w nowoczesne maszyny i urządzenia składające się na innowacyjną linię technologiczną do produkcji nowych lamp halogenowych. W wyniku planowanej inwestycji utworzonych zostanie co najmniej 80 nowych miejsc pracy, przy nakładach inwestycyjnych o wartości co najmniej 37,17 mln zł. Swój projekt inwestycyjny spółka realizować będzie w podstrefie Chrzanów.
Integer.pl SA to lider na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Spółka prowadzi działalność badawczo-rozwojową oraz prowadzi nadzór nad działalnością wszystkich pozostałych podmiotów Grupy Integer. Integer.pl zobowiązał się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości 23 mln złotych, a także utworzyć 10 nowych miejsc pracy. Swój projekt inwestycyjny spółka realizować będzie w podstrefie Zabierzów. Motorola Solutions Systems Polska sp. z o.o. należy do międzynarodowej grupy Motorola Solutions Inc. zajmującej się produkcją rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora bezpieczeństwa publicznego. Motorola Solutions Systems Polska sp. z o.o. planuje rozszerzenie działalności spółki w zakresie projektów „Centrum Finansowego FOSC – (Finance Operation Service Centers) i Procesów Biznesowych (BPO) oraz „Inżynierii Oprogramowania i IT, Rozwoju Projektów” w wynajmowanych pomieszczeniach biurowych. Realizacja inwestycji będzie się wiązała z utworzeniem co najmniej 150 nowych miejsc pracy oraz poniesieniem nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 0,5 mln zł. Swój projekt inwestycyjny spółka realizować będzie w podstrefie Kraków-Podgórze.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-2