reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 23 września 2008

Indesit otworzy nową fabrykę w Polsce

Portal Polishmarket poinformował, iż w początkach października Indesit otworzy nową fabrykę w Polsce, zlokalizowaną w Radomsku.
Już obecnie Indesit posiada swój zakład w Łodzi, działający na terenie SSE, w którym produkuje lodówki i kuchnie. Na istniejący zakład w Łodzi inwestor wydał około 100 milionów euro i zatrudnia w nim 1 300 osób. Zakład w Radomsku będzie z kolei wytwarzał pralki i zmywarki. Łącznie w obu zakładach Indesit będzie produkował od 2009 ponad 4 miliony sztuk sprzętu AGD rocznie, a obydwie inwestycje pochłoną środki rzędu 240 milionów euro.

Indesit Company posiadał w 2007 roku około 14% europejskiego rynku białego AGD, z obrotem ponad 3,4 miliardów euro. Firma produkuje około 16 milionów sztuk sprzętu, który jest sprzedawany w 36 krajach. Jest drugim co do wielkości europejskim producentem takiego sprzętu po Electroluxie. Indesit posiada 17 zakładów produkcyjnych, m.in.: we Włoszech, Rosji, Wielkiej Brytanii i Polsce. Zatrudnia ponad 17 tysięcy pracowników. Na polskim rynku jest liderem pod względem ilości sprzedanych sztuk (14.6% rynku) oraz zajmuje czwarte miejsce (12.5% rynku) pod względem wartości sprzedaży (za BSH, Electrolux oraz Whirlpoll a przed Amica).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1