reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander-podshivalov-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 marca 2013

Koniec strajku w Bitronie

Zakończył się strajk w Bitron Poland w Sosnowcu. Jest porozumienie.

W czwartek późnym wieczorem przedstawiciele strajkującej załogi podpisali porozumienie z zarządem firmy. - Wynegocjowaliśmy 18-miesięczne gwarancje zatrudnienia i 5-procentowe podwyżki płac - poinformowała Izabela Będkowska, przewodnicząca Solidarności w Bitronie. Strajk rozpoczął się w środę o godz. 14.00. W czwartek rano do zakładu przyjechał przedstawiciel zarządu włoskiego koncernu Bitron i ruszyły negocjacje. - To były trudne i żmudne rozmowy, ale osiągnęliśmy kompromis, który jest sukcesem obu stron. Wiedzieliśmy, że nasze postulaty nie są wygórowane i udało się nam je przeforsować. Pracownicy mają gwarancje zatrudnienia i otrzymają podwyżki. Udało nam się też wynegocjować premię świąteczną w wysokości tysiąca złotych - podkreśla Będkowska. Na wynik negocjacji czekała przed budynkiem zakładu cała załoga Bitornu. - Gdy późnym wieczorem odczytaliśmy pracownikom ostateczną wersję porozumienia, zapanowała ogromna radość. Warto być razem, warto być odważnym, warto działać wspólnie - dodaje Będkowska. W rozmowach z zarządem Bitronu uczestniczył szef śląsko-dabrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. - Jestem zbudowany postawą załogi Bitronu. Właśnie ta postawa spowodowała, że efekt rozmów jest taki, a nie inny. To są w większości kobiety, ale, jak już mówiłem wcześniej, mają więcej odwagi niż niejeden mężczyzna. To, jak załoga
- To są w większości kobiety, ale mają więcej odwagi niż niejeden mężczyzna – komentuje Dominik Kolorz, szef śląsko-dabrowskiej Solidarności.
potrafi działać razem, powinno stać się przykładem dla pracowników i organizacji związkowych w innych firmach - mówi przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Dodaje, że dla strajkujących w Bitronie ważne było wsparcie kolegów z innych zakładów, którzy przyjechali przed bramę sosnowieckiej fabryki, aby wspomóc strajkujące koleżanki i kolegów. - Na tym właśnie polega Solidarność. Dziękuję tym wszystkim, którzy wspierali załogę Bitronu - podkreśla Kolorz. - Pomoc kolegów i koleżanek z innych zakładów, z kopalni, huty, koksowni, innych firm motoryzacyjnych było dla nas bardzo ważna. Bardzo dziękujemy. Możecie na nas liczyć, gdy będziecie potrzebować naszego wsparcia - mówi przewodnicząca Solidarności w Bitronie.
reklama
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-1