reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 lutego 2013

Mobilna ofensywa Intela

Intel spełnia złożone ostatnio obietnice i stara się mocno zaznaczyć swoją obecność na rynku urządzeń mobilnych. Co prezentuje na tegorocznych targach MWC w Barcelonie?
- Zapowiedziane dziś rozwiązania rozszerzają ofertę intelowskich urządzeń opracowanych z myślą o różnych segmentach rynku mobilnego - powiedział Hermann Eul, wiceprezes firmy Intel i dyrektor generalny Mobile and Communications Group. - W niespełna rok w ścisłej współpracy z naszymi klientami wprowadziliśmy na rynek intelowskie smartfony w ponad 20 krajach. Ponadto opracowaliśmy energooszczędną platformę Atom System-on-Chip do tabletów, działającą pod kontrolą Windows 8, której dostawy do wiodących firm OEM już rozpoczęliśmy. W przyszłości zamierzamy oprzeć się na tym fundamencie i współpracować z naszymi partnerami, aby dostarczać klientom najlepsze produkty i wrażenia z technologią Intel Inside.

Nowa, energooszczędna platforma Atom SoC

Intel wprowadza do sprzedaży dwurdzeniową platformę opartą na procesorze Intel Atom (wcześniej znaną jako „Clover Trail+”), przeznaczoną dla górnego i średniego segmentu rynku smartfonów, która zapewnia dwukrotnie większą wydajność i trzykrotnie większe możliwości graficzne1 oraz konkurencyjny czas pracy na zasilaniu bateryjnym. Produkt zadebiutuje też w tabletach z systemem Android.

32-nanometrowe, dwurdzeniowe procesory Intel Atom - Z2580, Z2560, Z2520 – są taktowane zegarem odpowiednio 2,0 GHz, 1,6 GHz i 1,2 GHz. Obsługują też technologię Intel Hyper-Threading, która umożliwia jednoczesne wykonywanie czterech wątków aplikacji.

Zintegrowana platforma smartfonowa obejmuje również układ Intel® Graphics Media Accelerator z rdzeniem graficznym, który w trybie turbo może być taktowany zegarem 533 MHz i zapewnia trzykrotnie większą wydajność1 podczas wyświetlania grafiki 3D, gier oraz przyspieszanego sprzętowo kodowania i dekowania obrazu Full HD 1080p z częstotliwością 30 klatek na sekundę.

- Nasz produkt drugiej generacji ma dwukrotnie wyższą moc obliczeniową i trzykrotnie większe możliwości graficzne, a mimo to pozostaje konkurencyjny pod względem zużycia energii - powiedział Eul. - Kiedy później w tym roku przejdziemy na 22-nanometrowe układy Atom SoC, będziemy mogli w pełni wykorzystać szerokie spektrum możliwości oferowanych przez nasz design, architekturę, 22-nanometrową technologię tranzystorową Tri-Gate oraz czołowe techniki produkcyjne.

Long-Term Evolution (4G LTE)

Intel XMM 7160 to jedno z najmniejszych na świecie i najbardziej energooszczędnych wielotrybowych/wielopasmowych rozwiązań LTE (LTE / DC-HSPA+/ EDGE), przeznaczone do wielu różnych urządzeń, w tym smartfonów, tabletów i urządzeń Ultrabook. Globalny modem 7160 obsługuje 15 pasm LTE jednocześnie.

Obecnie dostępne są wersje jednotrybowe, a dostawy wersji wielotrybowych rozpoczną się w pierwszej połowie 2013 r.

Platforma Intel Atom Z2420

Intel zaznacza swoją obecność na rynkach wschodzących za sprawą platformy opartej na procesorze Intel Atom. Firma zawarła też nowe porozumienie w sprawie smartfonów z Etisalat w Egipcie. Ponadto ASUS* wprowadzi do sprzedaży nowy tablet z systemem Android* oparty na procesorze Atom Z2420.

Urządzenia mobilne z technologią Intel Inside

Procesor Atom Z2760 oraz 22-nanometrowy układ Atom SoC o kryptonimie „Bay Trail” mają być punktem wyjścia do nowego programu, którego celem jest wprowadzanie innowacji konstrukcyjnych i rynkowych w urządzeniach mobilnych opartych na systemach Windows i Android.

Czterordzeniowy układ Atom SoC („Bay Trail”), następca procesora Atom Z2760, to najwydajniejszy dotychczas procesor Atom. Będzie cechował się dwukrotnie większą wydajnością w porównaniu z bieżącą ofertą intelowskich rozwiązań do tabletów. Platforma Bay Trail działa pod kontrolą systemów Windows i Android. Dzięki niej, jeszcze pod koniec tego roku, mamy otrzymać urządzenia o grubości zaledwie 8 mm z baterią starczającą na cały dzień pracy.

---
Źródło: informacja prasowa

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2