reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz-kula-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 lutego 2013

Elastyczne OLED-y na dużą skalę

Masowa produkcja elastycznych paneli OLED firmy LG Chem ma ruszyć już w lipcu 2013 r.
LG Chem zamierza produkować elastyczne panele OLED o rozmiarach 200x50 mm, wydajności 45 lm/W i temperaturze barwowej 4000K. Według informacji portalu oled-info.com, masowa produkcja ma ruszyć już w lipcu bieżącego roku i jeśli LG Chem faktycznie uda się zrealizować te ambitne plany, to będzie to istotny krok w rozwoju branży oświetlenia OLED.

Elastyczne panele mają grubość zaledwie 0,2 mm i ważą 0,6 g. Dzięki temu mogą znaleźć zastosowanie także w urządzeniach, w których waga jest niezwykle istotna np. samolotach, łodziach podwodnych, samochodach elektrycznych.

Jeśli chodzi o wytrzymałość, to warto zerknąć na poniższy film.W produkcji LG Chem stosuje strukturę hybrydową (połączenie emiterów fosforescencyjnych i fluorescencyjnych). Podłoże jest wykonane ze szkła, a warstwę ochronną stanowi metal. LG opracowało przy tym własną technologię elastycznej enkapsulacji zwaną Face Seal.

LG Chem ogłosiło ponadto plan masowej produkcji sztywnych paneli oświetleniowych OLED o wydajności 80lm/W, która ma się także rozpocząć w lipcu 2013 r.

---
Źródło: oled-info.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2