reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz-kula-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 lutego 2013

Elastyczne OLED-y na dużą skalę

Masowa produkcja elastycznych paneli OLED firmy LG Chem ma ruszyć już w lipcu 2013 r.
LG Chem zamierza produkować elastyczne panele OLED o rozmiarach 200x50 mm, wydajności 45 lm/W i temperaturze barwowej 4000K. Według informacji portalu oled-info.com, masowa produkcja ma ruszyć już w lipcu bieżącego roku i jeśli LG Chem faktycznie uda się zrealizować te ambitne plany, to będzie to istotny krok w rozwoju branży oświetlenia OLED.

Elastyczne panele mają grubość zaledwie 0,2 mm i ważą 0,6 g. Dzięki temu mogą znaleźć zastosowanie także w urządzeniach, w których waga jest niezwykle istotna np. samolotach, łodziach podwodnych, samochodach elektrycznych.

Jeśli chodzi o wytrzymałość, to warto zerknąć na poniższy film.W produkcji LG Chem stosuje strukturę hybrydową (połączenie emiterów fosforescencyjnych i fluorescencyjnych). Podłoże jest wykonane ze szkła, a warstwę ochronną stanowi metal. LG opracowało przy tym własną technologię elastycznej enkapsulacji zwaną Face Seal.

LG Chem ogłosiło ponadto plan masowej produkcji sztywnych paneli oświetleniowych OLED o wydajności 80lm/W, która ma się także rozpocząć w lipcu 2013 r.

---
Źródło: oled-info.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2