reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Joingate / Dreamstime Przemysł elektroniczny | 25 lutego 2013

Kolejna fala zwolnień w Sharp pod Toruniem

Sharp zapowiada zwolnienie kolejnych 211 pracowników z zakładu w Ostaszewie koło Torunia. Powodem trudna sytuacja rynkowa.
‘O zamiarze zwolnienia 211 osób, spośród 1070 obecnie zatrudnianych przez zakłady Sharpa w Ostaszewie, poinformowano już działające w firmie związki zawodowe. Na razie nie ogłoszono imiennych list, ale wiadomo już, że wręczanie wypowiedzeń ma się rozpocząć 14 marca’ czytamy w komunikacie PAP.
‘Jak poinformował dziennikarzy dyrektor zakładu Sharp Manufacturing Polska Witalis Korecki, dyrektor fabryki, konieczność redukcji jest efektem trudnej sytuacji ekonomicznej związanej z dużym spadkiem zamówień na wyroby zakładu. Firmy nie stać na utrzymywanie licznej załogi w sytuacji, gdy nie ma dla jej znacznej części zatrudnienia.’

Niedawno Sharp zrezygnował z objęcia zakładu specjalną strefą ekonomiczną, co miało miejsce na początku bieżącego roku. Jednak nie wystarczyło to do uniknięcia zwolnień. Jednocześnie zarząd firmy zapewnia, że Sharp nie zamierza likwidować zakładu w Ostaszewie.

Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1