reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Maksim Pasko / Dreamstime Wiązki | 21 lutego 2013

PKC zamyka w Irlandii, otwiera w Estonii i Brazylii

PKC reorganizuje swoją globalną strukturę, ustanawiając dwa nowe centra NPI oraz zamykając jednostkę w Irlandii.
PKC ustanowi dwa centra NPI (New Program Introduction) w Keila (Estonia) oraz Kurytybie (Brazylia). PKC ma już jedno takie centrum, w meksykańskim Acuna, obsługujące rynek Północnej Ameryki. Nowe centra zostaną ustanowione do końca roku 2013.

PKC Group zadecydowało również o zamknięciu zakładu w Irlandii i transferze produkcji do zakładów w Torreon (Meksyk) oraz Barchfeld (Niemcy). Co więcej, PKC Group rozważa opcje dalszego funkcjonowania zakładu obróbki metalu w Traverse City (Michigan, USA), w tym między innymi możliwość sprzedaży jednostki.

Opisane działania mają zostać sfinalizowane jeszcze w roku 2013. Obecnie opisane zakłady w Irlandii i USA zatrudniają około 70 osób. Koszty zmian szacuje się na 6 mln EUR, w tym około 4 mln EUR odpisu wartości aktywów (operacja księgowa, nie pociągająca za sobą wydatków pieniężnych). Firma szacuje, iż poczynając od 2014 roku, wprowadzenie zmian przyniesie jej około 2 mln EUR oszczędności rocznie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-1