reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ngweikeong dreamstime.com Wiązki | 15 lutego 2013

SE Bordnetze Polska będzie zwalniać w Polsce

Gorzowska Solidarność obawia się dużych zwolnień w spółce SE Bordnetze Polska. Według nich pracę ma stracić nawet 700 osób, władze firmy mówią o 200 pracownikach.
SE Bordnetze Polska to jeden z największych pracodawców w Gorzowie Wielkopolskim i całym województwie lubuskim. Zajmuje się produkcją wiązek instalacji elektrycznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Na koniec 2012 r. w zakładzie pracowało około 2,7 tys. ludzi.

- Zarząd tej firmy planuje zwolnienia takiej grupy osób (ok. 700) w 2013 r. Będzie to dla gorzowskiego rynku pracy bardzo wielki cios – powiedział w zeszłą środę na konferencji przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Gorzowie Wielkopolskim Jarosław Porwich.

Firma zaprzecza tym informacjom. - To nie jest prawdziwa informacja. Na podstawie otrzymanych danych do planowania budżetu na 2013 rok zarząd spółki przewiduje redukcję załogi w liczbie ok. 200 osób – powiedziała dla PAP dyrektor ds. personalnych w SE Bordnetze Polska Marta Andruszkiewicz. Andruszkiewicz dodała, że zwolnienia są reakcją na kryzys ekonomiczny, a firma na pewno nie jest likwidowana.

Na razie, według informacji przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w SE Bordnetze Polska Marka Tymanowskiego, co miesiąc pracę kończy około 30 osób, zwolnienia nasiliły się od sierpnia zeszłego roku.

- Takie decyzje są zawsze trudne, ale musimy mieć na uwadze zachowanie ciągłości produkcji i utrzymanie jej na wysokim poziomie. W całym ubiegłym roku rozwiązaliśmy umowy o pracę z przyczyn leżących po stronie pracodawcy ze 131 pracownikami – skomentowała dla PAP Marta Andruszkiewicz.

---
Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2