reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander-podshivalov-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 lutego 2013

Akumulatory litowo-jonowe w F-35

Pomimo niesławnej historii z Dreamlinerami, Pentagon zamierza stosować akumulatory litowo-jonowe w myśliwcach F-35.
Dreamlinery zostały uziemione właśnie przez akumulatory litowo-jonowe, ale Pentagon nie rezygnuje z ich stosowania w myśliwcach F-35. Jak informuje Reuters, akumulatory montowane w samolotach wojskowych pochodzą z innej fabryki niż feralne egzemplarze w B787 – wytwórcą jest francuska firma Saft Groupe SA.

Joe DellaVedova, rzecznik Pentagonu, zapewnił, że systemy zasilania w F-35 zostały dokładnie przestestowane i posiadają dodatkowe systemy zabezpieczające. Co prawda drobne nieprawidłowości zostały zauważone w niskich temperaturach, ale nie wpływa to na bezpieczeństwo lotu – poinformował DellaVedova.

Tymczasem linie lotnicze liczą straty w dziesiątkach milionów dolarów z powodu felernych akumulatorów, a rozwiązania problemu nadal nie widać.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2