reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© michal mrozek dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 lutego 2013

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w Białymstoku

W poniedziałek ruszył nabór firm do Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Wybranych Nowych Technologii Politechniki Białostockiej.
Połowa inwestycji o całkowitej wartości 4 mln PLN sfinansowana została z unijnej dotacji z RPO Województwa Podlaskiego. Inkubator ma skupiać firmy z branż technologicznych jak nanotechnologia, biotechnologia, elektrotechnika i elektronika oraz teleinformatyka. Miejsce w inkubatorze znajdzie 13 firm – informuje serwis "PAP – Nauka w Polsce".

Podczas konferencji prasowej, dyrektor inkubatora Rafał Gólcz, powiedział, że inkubator to miejsce, w którym młode i przedsiębiorcze osoby mogą rozwijać swoje pomysły na biznes. O miejsce w inkubatorze mogą starać się studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, a także absolwenci uczelni, którzy chcą założyć firmę lub prowadzą już działalność gospodarczą, ale nie dłużej niż dwa lata.

Inkubator zajmuje ok. 560 m kw. Przedsiębiorcy będą mogli korzystać z pomieszczeń biurowych od 11 do 21 m kw., sali konferencyjnej oraz laboratorium komputerowego.

---
Źródło: naukawpolsce.pap.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2