reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 lutego 2013

Integer kupił patenty do Deutsche Post

Integer.pl kupił od Deutsche Post licencję na „patenty dotyczące rozwiązań technologicznych, które mogą być stosowane w paczkomatach”. To pomoże mu wejść na rynki w kolejnych krajach.
- To ponad 20 patentów na rozwiązania stosowane w paczkomatach, zastrzeżonych przez Deutsche Post m.in. w Azji i Stanach Zjednoczonych. Integer.pl ma ponad 100 własnych patentów „paczkomatowych”, ale te, na które licencję uzyskaliśmy od Niemców, otwierają nam furtkę na nowe rynki - mówi dla "Pulsu Biznesu" Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Wartość transakcji to 500 tys. EUR, a według szacunków spółki, wydatki z tytułu opłat licencyjnych wyniosą około 7 mln EUR w ciągu następnych pięciu lat.

Dzięki temu zabiegowi, polska spółka chce uniknąć sytuacji, gdy inwestuje w rozwój na danym rynku, a potem blokuje ich lokalny konkurent z podobnym produktem. Paczkomaty produkowane przez polską spółkę tworzą drugą co do wielkości sieć takich urządzeń na świecie. W 2013 r. Integer.pl chce podbijać rynek amerykański. Utworzona też została spółka zależna w Hongkongu, która ma przynieść zyski z kolejnych latach.

---
Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2