reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© creasencesro-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 lutego 2013

Fanuc otwiera siedzibę we Wrocławiu

Japoński producent robotów otwiera w Polsce kolejną siedzibę.
- We Wrocławiu powstanie jedno z najnowocześniejszych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej centrum robotyzacji - zapewnia w „Gazecie Wrocławskiej“ Konrad Grohs, prezes Fanuc Polska.

Nowe centrum firmy Fanuc zacznie działać już 12 lutego. Placówka zajmie się sprzedażą i wdrażaniem automatów przemysłowych, a także szkoleniami, usługami doradczymi oraz serwisem. Pracę we wrocławskiej siedzibie Fanuca znajdzie 20 osób: inżynierów i specjalistów wyższych uczelni.

Z okazji otwarcia przewidziany jest pokaz, podczas którego będzie można obejrzeć nowoczesne roboty w akcji.

Pod względem robotyzacji Polska jest daleko w tyle, i to nie tylko w porównaniu z Japonią, ale i krajami z naszego regionu. Fanuc chce rozwijać rynek automatów przemysłowych w Polsce. To szansa zarówno dla rodzimych przedsiębiorstw, ale i studentów. - Cieszy nas to, że z Wrocławiem mocniej wiąże się tak prestiżowa marka, co ważne z Azji, co pokazuje, że nasz rynek jest atrakcyjny także dla przedsiębiorstw z tej części świata. Na tym zyskają nie tylko lokalne firmy, dla których jest to większy dostęp do nowoczesnych technologii, ale także studenci i absolwenci Politechniki Wrocławskiej, którzy na stażach będą mogli zdobywać doświadczenie - mówi dla „Gazety Wrocławskiej“ Mirosław Ostrowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.


Źródło: Gazeta Wrocławska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2