reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jakub-krechowicz-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 lutego 2013

Atari winne pieniądze polskiej spółce

Wśród partnerów biznesowych Atari był także CD Projekt. Polska spółka weszła właśnie w skład komitetu wierzycieli, aby zwiększyć szanse odzyskania należności od amerykańskiej firmy.
Atari ogłosiło upadłość, aby oddzielić się od francuskiej spółki matki, która również jest w tarapatach finansowych. Amerykańska firma miała prawa do sprzedaży obu części „Wiedźmina“ na Amerykę Północną w wersji na komputery PC, których pozbyła się w 2011 r. na rzecz Warner Bros. Atari mogło nadal sprzedawać produkty CD Projektu ze swoich magazynów.

Komitet wierzycieli wyłoni reprezentanta, który będzie brał udział w procesie upadłościowym prowadzonym w Stanach Zjednoczonych. W skład komitetu weszły, oprócz CD Projektu, Tavant Technologies, CDV Software Entertainment USA, Rackspace Hosting i Liquid Entertainment. Jak informuje „Rzeczpospolita“, CD Projekt nie informuje jaką sumę Atari jest winne polskiej spółce – Jest to kwota zdecydowanie mniejsza niż 1 mln zł – mówi dla „Rzeczpospolitej“ Piotr Nielubowicz, członek zarządu CD Projektu odpowiedzialny za finanse.

---
Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1