reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Promatik Przemysł elektroniczny | 11 lutego 2013

Nowa siedziba firmy Promatik

Promatik dopiero co przeniósł się do nowej siedziby na terenie SSE Starachowice oddział Kielce/Bilcza, ale już planuje kolejne inwestycje.
Firma Promatik została założona w 2007 r. przez trzech inżynierów. Promatik zajmuje się projektowaniem maszyn, robotyką i automatyzacją. Konstruują i budują maszyny specjalne według indywidualnie określonych wymagań klientów, a unikalne rozwiązania powstają we własnym biurze projektowym firmy. Urządzenia stworzone przez Promatik znajdują odbiorców w wielu branżach: AGD, samochodowej, elektrotechnicznej, gumowej, metalowej, chemicznej i tworzyw sztucznych.

W grudniu zeszłego roku Promatik przeniósł się do nowej siedziby w Bilczy na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. - O lokalizacji zdecydowała możliwość pozyskania gruntu w atrakcyjnej cenie oraz położenie w gminie Morawica nastawionej na wspieranie biznesu – właściciele Promatika nie szczędzą pochwał dla Mariana Burasa, wójta gminy Morawica oraz jego współpracowników.

Działanie w SSE ma się opierać na projektowaniu i produkcji nowych maszyn i urządzeń. W zamian za inwestycję na terenie strefy, firma będzie mogła dokonać odliczeń od podatku dochodowego.

Nowy budynek ma powierzchnię 1200 m kw. z czego połowa przeznaczona jest na halę montażową, a połowa to powierzchnia biurowo-socjalna, w której pracuje 20 projektantów i programistów. Projekty powstają z użyciem nowoczesnych aplikacji komputerowcyh pozwalających na wykonywanie trójwymiarowych projektów maszyn. W parku maszynowym firmy stoją linie przemysłowe służące do produkcji i testowania wyposażone w autonomiczny transport produktów na paletach, a także maszyny indywidualne z zespołami stołów obrotowych, manipulatorów pick and place lub 6 osiowych robotów przemysłowych. Nadzór produkcji odbywa się dzięki bezprzewodowym systemom identyfikacji RFID oraz traceability, SCADA, a także dzięki wizualizacji poprzez systemy komputerowe.

- Nowa obszerniejsza siedziba pozwoli na rozwój firmy w zakresie dużych obszarowo projektów dla branży automotive oraz branży elektrotechnicznej – mówą właściciele Promatik i dodają, że kontrakty na dostawy są już podpisane. Realizacja ma nastąpić w trzecim kwartale 2013 r. oraz w 2014 r.

Patrząc na historię firmy widać wyraźnie potrzebę zwiększania powierzchni. W drugim roku działalności zatrudniała 10 osób, a potem regularnie, rok po roku, zatrudniała kolejnych pracowników. Teraz w Promatiku pracuje 40 osób i z pewnościa nie jest to ostateczna liczba.

Plany inwestycyjne Promatika jeszcze się nie skończyły, bowiem w najbliższych latach firma zamierza zbudować kolejną halę z przeznaczeniem na nowoczesną narzędziownię. Mają tam stanąć maszyny CNC oraz stworzone będzie laboratorium pomiarowe.


© Promatik

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2