reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© serban-enache-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 lutego 2013

Trendy w elektronice samochodowej

Branża motoryzacyjna to coraz większy odbiorca elektroniki, a producenci samochodów znajdują się na listach najbardziej innowacyjnych firm. Co będzie się działo w elektronice samochodowej w najbliższym czasie?

Firma TRW Automotive postanowiła przyjrzeć się bliżej elektronice, nad którą będą pracować projektanci i konstruktorzy z branży motoryzacyjnej. Wedłu TRW Automotive zauważalne będą trzy podstowe trendy:
  • koncentracja na systemach zabezpieczających przed zderzeniem
  • systemy radarowe i kamery w przystępnych cenach
  • zwiększone zapotrzebowanie na systemy o otwartej architekturze
Systemy zapobiegające kolizjom są teraz w centrum zainteresowania wielu organizacji, nie tylko z branży samochodowej. Światowa Organizacja Zdrowia i Komisja Europejska chcą znacznie ograniczyć ilość śmiertelnych wypadków na świecie w ciągu najbliższych siedmiu lat. Uruchomiony program New Car Assessment Programs (NCAPs) ma wspierać zastosowanie ulepszeń wpływających na poprawę bezpieczeństwa. Osiągniecie przystępnych cen według TRW Automotive jest możliwe, jeśli od samego początku myśli się o technologicznej ewolucji produktu, biorąc pod uwagą zarówno postęp techniczny jak i usprawnianie procesów produkcji. W efekcie pozwoli to na obniżenie kosztów przy zachowaniu wydajności, twierdzi dr. Hans-Gerd Krekels, dyrektor ds. technologii w TRW Automotive. Coraz bardziej widać konieczność stosowania systemów o otwartej architekturze, ze względu na rosnący stopień złożoności systemów elektroniki pojazdowej. W ramach jednego samochodu musi ze sobą współpracować sprzęt i oprogramowanie pochodzące od różnych producentów. Według szacunków TRW Automotive elektronika w samochodzie odpowiada nawet za 40-50% ceny pojazdu, w porównaniu z 20% zaledwie dekadę temu.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 08 2020 10:37 V18.4.45-2