reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© sergey-pesterev-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 lutego 2013

Wielkie zmiany w Fujitsu

Fujitsu i Panasonic podpisały wczoraj porozumienie o wydzieleniu nowej firmy zajmującej się projektowaniem i rozwojem układów scalonych.
Porozumienie zakłada konsolidację biznesu chipów LSI Panasonica oraz firmy Fujitsu Semiconductor, spółki-córki Fujitsu. Obie firmy są teraz w trakcie ustalania szczegółów umowy.

Wcześniej jednak japoński gigant zapowiedział zwolnienie 5 tys. pracowników. Fujitsu musi ciąć koszty, w trzecim kwartale roku obrachunkowego strata netto wyniosła około 900 mln USD.

Restrukturyzacja biznesu półprzewodników w Fujitsu to dłuższa historia. W 2009 r. Fujitsu przeszło na produkcję w trybie "fab-lite" i zdecydowało się na outsourcing masowej produkcji układów logicznych w technologii 40 nm do Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited (TSMC) oraz stworzyło partnerstwo z TSMC dotyczące m.in. produkcji w technologii 28 nm. Trudna sytuacja na rynku spowodowała spadek sprzedaży i Fujitusu podjęło decyzję o restrukturyzacji biznesu półprzewodników. Obecnym efektem jest podpisane porozumienie z firmą Panasonic.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2