reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Omnetics Przemysł elektroniczny | 08 lutego 2013

Semicon przedstawicielem Omnetics

Firma Semicon podpisałą umowę z Omnetics Connector Corporation - amerykańskim producentem złączy miniaturowych, którego produkty zostały wykorzystane przy realizacji misjii na Marsa.

Na mocy podpisanej na początku bieżącego roku umowy z firmą Omnetics Connector Corporation firma SEMICON Sp. z o.o. została ustanowiona przedstawicielstwem tej amerykańskiej firmy na polskim rynku. Omnetics jest firmą dobrze znaną na rynku europejskim z dostawami złączy na poziomie kilku milionów euro rocznie. Semicon ma nadzieję przyczynić się do polepszenia tego rezultatu. Omnetics jest światowym producentem specjalizowanych złączy miniaturowych o dużej gęstości połączeń (bardzo mały raster) projektowanych przede wszystkim pod kątem potrzeb przemysłu kosmicznego, obronnego, lotniczego i medycznego. Wiele aplikacji w przemyśle kosmicznym i lotniczym wynika z małej masy złączy przy bardzo dużej niezawodności. Ze względu na unikalne parametry (m. in. zoptymalizowana rozszerzalność termiczna, wysoki poziom ekranowania EMC,
© Omnetics
minimalne przesłuchy pomiędzy przewodami) złącza firmy Omnetics zostały użyte w konstrukcji miniaturowych jednostek pomiaru przeciążenia łazika „Curiosity” – zautomatyzowanego i autonomicznego laboratorium naukowo-badawczego wysłanego na Marsa w ramach programu Mars Science Laboratory. Wchodząc w atmosferę Marsa z niewyobrażalną wręcz prędkością na poziomie 6 km/s łazik „Curiosity” bezpiecznie wytracił prędkość przelotową do wartości 0,6 m/s i wylądował na Marsie w dniu 6 sierpnia 2012 r. Jednostki pomiaru przeciążenia były odpowiedzialne właśnie za bezpieczne lądowanie misji. Złącza te znajdują także zastosowanie w bardzo wymagających konstrukcjach przemysłowych, w tym w robotyce. Omnetics oferuje przede wszystkim miniaturowe złącza okrągłe oraz złącza typu D-SUB o dużej gęstości. e względu na wymagania montażowe i niezawodność złącza mogą być zaciskane na przewodach zalecanych przez producenta lub wskazanych przez klienta. Dostępne są alternatywne wersje z możliwością lutowania elementów kontaktowych. Złącza specjalistyczne po procesie montażu mogą być wypełniane zalewą epoksydową dodatkowo poprawiającą stabilność i niezawodność w bardzo trudnych warunkach pracy. Złącza Omnetics posiadają często elementy mechaniczne zabezpieczające złącze przed przypadkowym rozłączeniem w trakcie pracy. Wiele specjalizowanych złącz spełnia wymagania Amerykańskiej Normy Wojskowej MIL. Do najbardziej innowacyjnych rozwiązań z całą pewnością należy zaliczyć złącza przeznaczone do pracy w trudnych warunkach, w których złącze jest narażone na ugięcie i odkształcenie, miniaturowe złącza dla przewodów wstążkowych z kontrolowaną impedancją, złącza miniaturowe przeznaczone do pracy w temperaturze otoczenia do 200oC, złącza stosowane w narzędziach i urządzeniach neurochirurgicznych.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 14 2020 17:09 V17.4.0-2