reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Otto Ballon Mierny / Dreamstime Wiązki | 07 lutego 2013

Będzie strajk w polskim zakładzie Yazaki

W referendum dotyczącym generalnego strajku solidarnościowego, w którym mają wziąć udział zakłady z Górnego Śląska, 'za' opowiedziało się większość załogi Yazaki w Mikołowie.
W Yazaki Automotive strajk poparło blisko 98% głosujących, a frekwencja wyniosła prawie 52%. W zakładzie zatrudnionych jest 1329 pracowników.

Mikołowski zakład produkuje wiązki elektryczne do rożnych marek samochodów (m.in. Fiat, Volkswagen) oraz wiązki silnikowe dla Fiat Powertrain w Bielsku. Do tej pory znaczna część zamówień była realizowana na potrzeby Pandy, produkowanej do końca ubiegłego roku w tyskiej fabryce Fiata.

Niezależnie od akcji referendalnej, dotyczącej strajku generalnego, 1 lutego związkowcy przekazali pracodawcy siedem postulatów. Najważniejsze dotyczą podwyżek wynagrodzeń i zwiększenia odpisu na fundusz socjalny. Obecnie, wynagrodzenia większości pracowników zatrudnionych przy produkcji są zbliżone do najniższej płacy krajowej

Źródło: Tygodnik ŚD Solidarność

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2