reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nyul-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 lutego 2013

Rafał Wyszomirski dyrektorem wykonawczym Nexteer Automotive

Rafał Wyszomirski, dotychczasowy dyrektor zarządzający Nexteer Automotive Poland, został dyrektorem wykonawczym globalnych operacji koncernu.
Jak podaje firma w komunikacie, ta decyzja potwierdza silną pozycję polskich zakładów międzynarodowej strukturze. Nexteer Automotive Poland ma w Polsce dwa zakłady: w Gliwicach oraz Tychach, zatrudniające łącznie ok. 1150 osób.

W ramach nowych obowiązków, Rafał Wyszomirski będzie kierował strategią rozwoju fabryk oraz wyboru nowych lokalizacji produkcyjnych na świecie, a ponadto dołączy do Rady Strategii Nexteer Automotive, głównego organu decydującego o rozwoju i polityce koncernu. Jako dyrektor wykonawczy globalnych operacji Nexteer Automotive, odpowiedzialny będzie także m.in. za przebieg procesu produkcji, wskaźniki operacyjne, lean manufacturing, obiekty inżynieryjne, a także wdrażanie najlepszych praktyk i nowych narzędzi w 20 zakładach Nexteer na całym świecie. Rafał Wyszomirski pozostanie nadal dyrektorem zarządzającym i prezesem zarządu Nexteer Automotive Poland.

– Bardzo cenimy sobie dotychczasowe osiągnięcia Rafała. Jako dyrektor zarządzający Nexteer Automotive Poland, Rafał nadzoruje pracę jednych z największych pod względem zatrudnienia
i produkcji fabryk naszego koncernu na świecie, zlokalizowanych w Gliwicach oraz Tychach. Teraz swoją wiedzą oraz doświadczeniem wesprze także międzynarodowe działania Nexteer Automotive –
mówi Laurent Bresson, dyrektor generalny Nexteer Automotive.

Rafał Wyszomirski rozpoczął pracę w Nexteer Automotive w 2003 roku, w australijskim oddziale koncernu. We wrześniu 2010 objął stanowisko dyrektora zakładu i prezesa zarządu Nexteer Automotive Poland, a od października 2011 roku pełnił w spółce funkcję dyrektora zarządzającego. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Posiada również tytuł MBA zdobyty w australijskiej Melbourne Business School oraz tytuł 6 Sigma Lean Master Black Belt, które uzyskał w amerykańskiej Air Academy Associates.

– Moja nominacja to przede wszystkim dowód uznania dla całego zespołu pracującego na co dzień w naszych fabrykach w Tychach i Gliwicach. Mimo trudnego dla branży okresu, polskie fabryki biją rekordy w takich obszarach jak bezpieczeństwo pracy, jakość czy wydajność, dzięki czemu są w stanie pozyskiwać nowe kontrakty, które gwarantują miejsca zatrudnienia na kolejne lata. Cieszy mnie to, że osiągnięcia naszych zakładów zostały zauważone i docenione przez Radę ds. Strategii Nexteer Automotive – komentuje Rafał Wyszomirski.

Na zdjęciu: Rafał Wyszomirski, Nexteer Automotive


© Nexteer Automotive

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2