reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© james-boardman-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 lutego 2013

1 mln PLN dla AC

Producent samochodowych instalacji gazowych z Białegostoku otrzyma milion złotych na wyposażenie centrum badawczo-rozwojowego.
Firma AC SA to producent i dystrybutor samochodowych instalacji gazowych, który ma odbiorców w ponad 30 krajach. Wzrost wymagań w zakresie ochrony środowiska oraz względy bezpieczeństwa i rosnące wymagania jakościowe sprawiają, że prowadzenie własnych badań to konieczność, by utrzymać silną pozycję na tym rynku.

Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego umożliwi firmie wyposażenie istniejącego już centrum badawczo-rozwojowego w urządzenia najnowszej generacji, m.in. walcarkę, tokarkę CNC, skaner laserowy czy centrum tokarsko-frezarskie oraz oprogramowanie.

Firma do końca 2013 r. będzie dysponować nowoczesnym laboratorium, w którym zamierza prowadzić prace nad nowymi produktami i rozwiązaniami. Spółka planuje m.in. opracowanie bardziej wydajnych i bezawaryjnych komponentów do samochodowych instalacji gazowych, takich jak reduktor CNG i wtryskiwacz LPG. Nowoczesny sprzęt umożliwi również prace nad innowacyjnym wtryskiem gazu w fazie ciekłej.

Projekt wart jest prawie 2,5 mln PLN, natomiast dotacja wynosi prawie milion złotych.

---
Źródło: rpowp.wrotapodlasia.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2