reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© carabiner-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 lutego 2013

Intel pozytywnie patrzy w przyszłość

Kryzys, kryzysem, ale Intel przewiduje dobre wyniki w 2013 r. Firma coraz bardziej odchodzi o tradycyjnych komputerów i zwraca się w stronę urządzeń mobilnych.
W styczniu Intel ogłosił, że zakończy produkcję płyt głównych. Nowe procesory Core czwartej generacji są pierwszymi układami Intela projektowanymi od podstaw z myślą o ultrabookach. Firma stara się dostosować do nowych czasów i pozytywnie patrzy w przyszłość.

- W skali całego regionu ten rok będzie dla nas lepszy od poprzedniego. Sądzę, że jako region i Polska pokażemy lepsze wyniki od tych, które osiągnie cała firma - mówi dla "Pulsu Biznesu" Tomasz Klekowski, szef Intela na Europę Środkowo-Wschodnią.

Przypomnijmy: w 2012 r. przychody za cały rok wyniosły 53,3 mld USD (-1% r/r), zaś zysk netto 11,0 mld USD (-15% r/r). Ponieważ gorsze wyniki były m.in. efektem malejącego popytu na komputery stacjonarne, Intel liczy na urządzenia mobilne ze swoimi procesorami. - Pod koniec czwartego kwartału na rynku pojawiły się pierwsze smartfony z procesorami Intela. W ciągu kilku tygodni sprzedaliśmy w regionie kilkadziesiąt tysięcy sztuk - mówi Tomasz Klekowski. Chodzi tu o smartfony produkowane przez chińską firmę ZTE.

Intelowskie chipy są też w tabletach, notebookach z ekranami dotykowymi lub w tzw. transformerach, czyli skrzyżowaniu ultrabooka z tabletem – jeśli chodzi o urządzenia tego typu, Intel ma nadzieję zdobyć klientów korporacyjnych. Tomasz Klekowski podkreśla, że Intel będzie starał się dopasować odpowiednie rozwiązania w zależności od potrzeb użytkowników. Klekowski uważa też, że Windows 8 będzie coraz popularniejszy i klienci chętnie będą kupować urządzenia z tym systemem.

Ale to nie wszystko. W połowie roku czeka nas premiera nowych, energooszczędnych procesorów serii Haswell. Ultrabooki wyposażone w procesory czwartej generacji mają pozwalać nawet na 8-9 godzin ciągłej pracy na zasilaniu bateryjnym. Inne obszary zastosowań układów scalonych Intela to centra danych i miniaturowe komputery – Intel NUC.

Przychody Intela ze sprzedaży na rynku polskim szacowane są na 600 mln PLN – informuje "PB"

---
Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1