reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cumypah-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 lutego 2013

WB Electronics modernizuje sprzęt w Azji

Wzrost wydatków na obronność na kontynencie azjatyckim widać też z polskiej perspektywy. Spółka WB Electronics jest tam obecna od ponad dekady.
Jak wynika z raportu amerykańskiego centrum studiów zagranicznych i międzynarodowych, największe wschodnie gospodarki przez ostatnie dziesięć lat podwoiły wydatki na obronność. Raport mówi o Japonii, Chinach, Indiach, Korei Południowej i Tajwanie. Te 5 państw odpowiada za prawie 90% wydatków na broń całej Azji. Spółka WB Electronics jest obecna na rynku azjatyckim od ponad 10 lat.

To się musi opłacać, skoro wartości umów podpisywanych z kontrahentami azjatyckimi są bez porównania większe, niż te z odbiorcami z krajów europejskich. W rozmowie dla TVN CBNC Dariusz Sobczak mówi nawet, że przewyższają je co najmniej o rząd wielkości.

Klienci z Azji są wymagający, zamawiają sprzęt na światowym poziomie. Jak zauważa Dariusz Sobczak, plusem jest fakt, że tamtejsze kraje mają
- Pomysł na modernizację polega na tym, by wyposażyć uzbrojenie w nowoczesną elektronikę. Chodzi o środki łączności, komputery, ale także oprogramowanie – mówi Dariusz Sobczak.
często podobne do naszych doświadczenia – posiadają sprzęt wyprodukowany w Związku Radzieckim – więc WB Electronics może bez problemu wspierać jego modernizację.

WB Electronics ma bardzo dobre doświadczenia wynikające z kontaktów handlowych z azjatyckimi odbiorcami. Jak twierdzi Sobczak, można się wiele nauczyć u zupełnie innego klienta, a sprzęt przechodzi wymagające testy w różnych, wymagających warunkach klimatycznych, co przydaje się także klientowi polskiemu.

Największym odbiorcą sprzętu WB Electronics na kontynencie azjatyckim są Indie. Poza tym firma jest obecna w Malezji i stawia swoje pierwsze kroki w Wietnamie. Eksport stanowi 13-17% biznesu.

Dariusz Sobczak zdradził dla TVN CNBC, że WB Electronics prowadzi rozmowy z Japonią, wizyta przemysłowców japońskich planowana jest na połowę 2013 r.

---
Źródło: TVN CNBC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2