reklama
reklama
Sponsored content by Printor

Kontraktowa produkcja elektroniki - znaczenie jakości obsługi klienta w obliczu obecnych wyzwań

Ciągłe zmiany w obszarze wykorzystywanych technologii, wzrost zapotrzebowania na automatyzację różnych procesów, a także zwiększenie popytu na elektronikę konsumencką i do profesjonalnych zastosowań sprawiają, że branża elektroniczna stale intensywnie się rozwija.

Duże zainteresowanie jest korzystne dla producentów urządzeń elektronicznych i usługodawców EMS, ale w obecnej sytuacji na rynku staje się wyzwaniem. Największymi zagrożeniami dla zarządzania łańcuchem dostaw w EMS są wzrost cen materiałów, zmienność popytu i podaży oraz zagrożenia naturalne. Teraz mamy do czynienia ze wszystkimi z nich. Jak wybrać dostawcę, który będzie w stanie zapewnić sprawą i profesjonalną obsługę mimo aktualnych problemów?

Wybór albo zmiana partnera EMS zajmującego się produkcją elektroniki na zlecenie nie należą do prostych, ponieważ jakość współpracy wpływa bezpośrednio na proces produkcji oraz na zakres operacyjny funkcjonowania firmy. Zwłaszcza teraz, gdy ceny materiałów, a zatem i komponentów dynamicznie rosną, obserwuje się duży popyt przy małej podaży - producenci nie nadążają z wytwarzaniem kolejnych urządzeń, a zagrożenia naturalne takie jak pandemia koronawirusa oraz wojna w Ukrainie realnie wpływają na łańcuch dostaw, warto dokładnie przemyśleć, komu powierzy się kontraktową produkcję elektroniki. Znaczenie ma nie tylko fakt posiadania przez dostawcę odpowiedniego parku maszynowego i technologii produkcji, lecz także poziom obsługi klienta.

Partnerskie podejście do współpracy

Efektem produkcji elektroniki jest bowiem zarówno wysokiej jakości produkt, jak i właściwe wsparcie klienta. Istotne staje się zachowanie partnerskich relacji pomiędzy firmami, które wpływają na zadowolenie obu stron. Klient powinien wiedzieć, że może liczyć na wsparcie i doradztwo obejmujące więcej niż przesłanie dokumentów niezbędnych do przygotowania procesu produkcji. Jeżeli będzie potrzebował np. konsultacji w celu znalezienia optymalnych rozwiązań, musi być pewien, że je otrzyma.

Zrozumienie biznesu i potrzeb klienta

Kluczowe w produkcji elektroniki jest również zrozumienie specyfiki branży. Do producentów takich jak my - Printor Sp. z o.o. - zgłaszają się firmy działające w transporcie, medycynie, komunikacji, rozrywce, bezpieczeństwie, IoT, elektronice konsumenckiej, itp. Każda z tych branż funkcjonuje nieco inaczej, dlatego  wymaga indywidualnego podejścia. Aby móc poznać oczekiwania danej firmy, przeprowadza się briefing, czyli rozmowy, na których zadaje się pytania dotyczące projektu, planów na przyszłość, specyficznych wymagań oraz potrzeb. To czas na uporządkowanie i przekazanie kluczowych parametrów, a także informacji niezbędnych do przejścia do etapu procesu ofertowego.

Wsparcie klienta a eksperci

W Printor dbamy, aby w projekty angażować różnych specjalistów, np. technologów, kontrolerów jakości czy liderów obszarów produkcyjnych, bo naszą siłą jest zespół. Praca zespołowa pozwala szybciej i skuteczniej znajdować rozwiązania problemów, co przekłada się na korzyści dla klientów oraz na ogólną satysfakcję ze współpracy.

Stawiamy na transparentność - nowych klientów zachęcamy do spotkania w naszej siedzibie i przeprowadzenia audytu, w trakcie którego prezentujemy możliwości technologiczne, zespół, a także poszczególne działy.

Szybka i otwarta komunikacja

Kluczem do dobrej komunikacji jest efektywna współpraca wewnątrz firmy. Pracujemy w specjalistycznej branży, więc często konsultujemy się i szukamy wsparcia u innych pracowników. W efekcie dostarczamy klientom właściwe odpowiedzi w oparciu o najlepszą wiedzę i doświadczenie. Wszystkie zapytania podejmujemy i staramy się realizować w możliwie najszybszym czasie od zgłoszenia - podsumowuje Emilia Cipiszewska - Kierownik Biura Obsługi Klienta w firmie Printor.

Oferowane usługi i jakość produkcji

Oferujemy kompleksowe usługi EMS i długofalową współpracę. Zajmujemy się:

 • Produkcją obwodów drukowanych (PCB)
 • Montażem automatycznym (SMT)
 • Montażem ręcznym (THT, montaż mechaniczny)
 • Obsługą elementów (kompletacja i/lub magazynowanie)
 • Testowaniem (płytek PCB i gotowych urządzeń)
 • Usługami dodatkowymi w produkcji elektroniki
 • Projektowaniem w przypadku usługi all-in-one wraz z produkcją seryjną

Posiadamy m.in. Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015. Zachowujemy odpowiednie standardy IPC w zakresie oferowanych usług i warunków do produkcji elektroniki. Stawiamy na automatyzację procesu montażu PCB, dzięki której można m.in. utrzymać pełną powtarzalność i która daje większe możliwości biznesowe szczególnie dla producentów działających w większej skali i na wielu rynkach.

Linia ASM - wydajność IPC do 48500 CPH dedykowana do produkcji seryjnej:

 • Drukarki pasty lutowniczej: ASM – DEK NeoHorizon 03 IX
 • Kontrola pasty lutowniczej (SPI): ASM – ProcessExpert
 • Pick&Place: ASM – SIPLACE SX1 (CP20P) + ASM – SIPLACE SX1 (CPP)
 • Piece rozpływowe: Vitronics Soltec – CENTURION 1040A
 • Automatyczna inspekcja optyczna (AOI 3D): OMRON – VT-S530

Jak wybrać kontraktowego producenta elektroniki?

Podsumowując, szukając kontaktowego producenta elektroniki warto postawić na firmę, która koncentruje się na najwyższej jakości obsługi, świadczy kompleksowy zakres usług, dysponuje nowoczesnymi technologiami, a jednocześnie potrafi sprostać wyzwaniom wynikającym z obecnej sytuacji na rynku.

Więcej o nas można przeczytać na https://printor.pl/o-nas/.


--------

8 czerwca 2022 będziemy jednym z wystawców podczas kolejnego spotkania branżowego Evertiq Expo w Krakowie, zatem serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska! Będzie to wspaniała okazja do spotkania się z przedstawicielami naszej firmy, wielu branżowych dyskusji o nowych pomysłach, potencjalnej współpracy oraz podzielenia się doświadczeniami.

reklama
reklama
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2