reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Sponsored content by SOS Electronic s.r.o.

Inteligentne miasto - stwórz je razem z nami

Smart city – co to takiego? Dlaczego chcemy je tworzyć? I jaką rolę może w tym odegrać mikroelektronika? Inteligentne miasto to miejsce, które dzięki technologiom cyfrowym i telekomunikacyjnym, przynosi wiele korzyści dla mieszkańców i miasta jako całości.
Obecnie 54% ludzi mieszka w miastach. Prognozuje się, że w ciągu najbliższych 30 lat odsetek ten wzrośnie do ⅔. Inwestowanie w rozwiązania smart city jest więc inwestycją w przyszłość. Dzięki nowoczesnym technologiom korzystamy z mniejszej liczby pojazdów, zużywamy mniej zasobów i generujemy mniej szkodliwych emisji. Oznacza to niezawodne usługi w zakresie odbioru i utylizacji odpadów, efektywniejsze systemy oświetlenia i ogrzewania, oszczędne gospodarowanie wodą, a także sprawną sieć transportu publicznego. Ale pojęcie to obejmuje również odpowiedzialne i interaktywne zarządzanie miastem, poprawę bezpieczeństwa w przestrzeniach publicznych i reagowanie na potrzeby starszych członków społeczności.p SOS electronic bierze pod uwagę wszystkie te fakty i dostarcza komponenty oraz wsparcie dla producentów urządzeń elektronicznych. Rozwiązanie smart city:
 • Inteligentne oświetlenie uliczne - Inteligentne i dopasowujące się do warunków pogodowych oświetlenie uliczne.
 • Inteligentne parkowanie - Monitoring dostępnych w mieście miejsc parkingowych.
 • Bezpieczeństwo - Nieruchomości, alarmy, systemy dostępu, ...
 • Wypożyczanie pojazdów i rowerów - Wypożyczanie pojazdów – rowerów, skuterów, ...
 • Natężenie ruchu - Monitorowanie ilości pojazdów i pieszych w celu optymalizacji tras.
 • Jakość powietrza - Pomiary emisji CO2, cząsteczek pyłu, ...
 • Gospodarka odpadami - Wykrywanie poziomu zapełnienia pojemników na odpady w celu optymalizacji tras ich odbioru.
 • Inteligentne drogi - Komunikaty ostrzegawcze i objazdy w zależności od warunków pogodowych i nieoczekiwanych zdarzeń, takich jak wypadki czy korki.
 • Systemy ostrzegania i powiadamiania - Syreny elektroniczne, systemy powiadamiania ratunkowego.
 • Wycieki wody - Wykrywanie obecności cieczy na zewnątrz zbiorników oraz zmian ciśnienia w rurociągach.

Kategorie produktów i obszary ich wykorzystania:

Elektromobilność – w inteligentnym mieście jest mniej spalin Częściową odpowiedź stanowi elektromobilność, która jest integralnym elementem przejścia na mobilność przyjazną dla środowiska. Jest to szczególnie ważne tam, gdzie występuje duża koncentracja pojazdów, czyli w miastach. SOS electronic posiada szeroką gamę produktów i rozwiązań, dzięki czemu jest niezawodnym partnerem dla producentów samochodów i infrastruktury ładowania. Phoenix Contact - pojedyncze części, ale także kompletne zestawy do ładowania samochodów elektrycznych. Komunikacja, anteny – układ nerwowy inteligentnego miasta Kluczowe znaczenie w inteligentnym mieście ma komunikacja i przesyłanie danych. Różne systemy zbierają dane o stanie powietrza, sytuacji na drogach, oświetleniu ulic i parkingów, a nawet o stanie zapełnienia kontenerów na odpady. Informacje te są przetwarzane i analizowane, a następnie w pierwotne miejsce kierowane są dyspozycje dotyczące koniecznych do podjęcia działań. SOS electronic ma rozwiązanie do każdego z tych zastosowań.
 • Quectel - moduły radiowe do komunikacji z wykorzystaniem technologii LTE, CAT M1, LoRa lub NB IoT oraz moduły GNSS do geolokalizacji.
 • Lantronix i Wiznet - oferują moduły wi-fi.
 • 2J Antennas - anteny do wszystkich powyższych modułów.
 • Yitran - układy scalone i moduły do transmisji danych za pośrednictwem sieci energetycznej.
Zasilacze, akumulatory – energia elektryczna to krew w tętnicach inteligentnego miasta Zasilanie jest prawdopodobnie najważniejszą częścią każdej aplikacji. SOS electronic oferuje specjalne zasilacze o rozszerzonym zakresie temperatur pracy, jak również akumulatory o okresie eksploatacji sięgającym 10 lat.
 • Traco Power - szeroki wybór przetwornic DC/DC, które spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania różnych zastosowań.
 • Fanso, EVE - akumulatory litowe, różne wersje w zależności od rodzaju obciążenia.
Wyświetlacze i optoelektronika – oczy i twarz miasta Nowoczesne miasto na bieżąco przekazuje informacje swoim mieszkańcom. Nowoczesne urządzenia komunikują się z użytkownikami. Najwięcej informacji jesteśmy w stanie przekazywać wzrokowo. Panel wyświetlacza jest typowym elementem paneli sterowania, jak również tablic informacyjnych, automatów biletowych i wielu innych. Wymaga się od nich wysokiej niezawodności i doskonałej czytelności.
 • Electronic Assembly - wyświetlacze OLED o szerokim zakresie temperatur pracy, inteligentne wyświetlacze TFT i panele dotykowe.
Systemy wbudowane – komputery jako mózg miasta Systemy wbudowane oceniają dane z czujników, odbierają polecenia od operatora, wysyłają polecenia sterujące, a wiele komputerów jest już wyposażonych w sztuczną inteligencję. Systemy takie można projektować z komputerów modułowych, komputerów jednopłytkowych, przemysłowych płyt głównych, dysków SSD i pamięci RAM.
 • AAEON, Technexion i LEX System oferują komputery jednopłytkowe, panelowe i komputery przemysłowe typu Box PC do różnych zastosowań.
 • Apacer - pamięci przemysłowe do powyższych komputerów.
Złącza – liczy się każde połączenie Wiele rozwiązań technicznych jest wzorowanych na przyrodzie. Podobnie jest ze złączami. Męskie, żeńskie – wiecie, o co chodzi. Bardziej złożone układy elektroniczne składają się z kilku modułów, które muszą być wzajemnie połączone. Jednocześnie urządzenie należy jakoś podłączyć do zasilania. Do tego dochodzi antena zewnętrzna. W każdym z tych punktów potrzebujemy niezawodnego złącza. Pozwoli to podnieść efektywność montażu, napraw i wymiany komponentów.
 • Wago - złączki, listwy zaciskowe, a także systemy, np. oświetlenia ulicznego.
 • TE Connectivity - oferuje tak szeroką gamę złączy, że prawdopodobnie spełni wszelkie wymagania, jakie mogą powstać w dowolnej dzielnicy inteligentnego miasta.
Czujniki – narządy zmysłów miastaCzujniki wilgotności względnej, temperatury, CO2, zanieczyszczeń stałych umożliwiają systemowi monitorowanie stanu powietrza i w razie potrzeby zaproponowanie skutecznych środków zmierzających do jego poprawy. Inne czujniki wykrywają obecność osób i obiektów w monitorowanych lokalizacjach.
 • Sensirion - produkuje niezawodne i czułe czujniki o szwajcarskiej precyzji do pomiaru temperatury, wilgotności, stężenia gazów i cząstek stałych.
 • NISSHA FIS - wytwarza niezawodne i czułe czujniki gazu o japońskiej precyzji.
Obszar smart city jest idealny do wdrażania i testowania nowych i nietypowych pomysłów. Czasami wystarczy do tego zaledwie kilka prostych komponentów. Znajdziesz je w SOS electronic – z pewnością uzyskasz od nich profesjonalną pomoc. Więcej inspiracji znajdziesz w interaktywnej ulotce w formacie PDF. Powiedz tylko, czego potrzebujesz, a SOS electronic z pewnością znajdzie dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie. Poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami, więc nie wahaj się z nimi skontaktować pod adresem .

reklama
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1