reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Sponsored content by Kradex

Nowe produkty od Kradex odpowiedzią na zapotrzebowania rynku elektronicznego

Branża elektroniczna nieustannie się rozwija i rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwiają i przyspieszają pracę.
Dotyczy to także obudów, które są szeroko wykorzystanie w zastosowaniach przemysłowych, ale także amatorskich, czy osób uczących się elektroniki. Ostatnio zyskały na popularności takie platformy jak Arduino czy Raspberry Pi i obecnie nie są już tylko elementami, po które sięgają głównie hobbyści, ale znalazły swoje miejsce w zastosowaniach profesjonalnych. Jako producent obudów do elektroniki firma Kradex monituje zapotrzebowania rynku i w odpowiedzi na nie przygotowała akcesoria i zestawy, które mają spełniać te rosnące potrzeby. Na uwagę zasługuje w szczególności nowość, czyli specjalny zestaw w obudowie hermetycznej IOT. ZPSET1510. do montażu płytek SBC. Zestaw ten wraz z akcesoriami, zaprojektowany został z myślą o szybkim i wygodnym prototypowaniu układów IOT, płytek SBC, dowolnych czujników lub układów wykonawczych. Wykonane na jego bazie układy można łatwo serwisować i modyfikować dzięki demontowalnej płycie montażowej, którą można wymienić bez konieczności demontażu obudowy ze ściany czy słupa. Głównym elementem zestawu jest obudowa hermetyczna z uchem montażowym i uszczelką wylewaną ZP150.100.60SU o wymiarach 150x100x60, wykonaną z poliwęglanu która zapewnia dobrą szczelność oraz ochronę mechaniczną. Zawarte w zestawie dławiki kablowe, wraz z wyfrezowanymi otworami do ich instalacji w obudowie oraz zestaw akcesoriów, zmniejszają ilość koniecznych operacji przez użytkownika i przyspieszają proces montażu i instalacji gotowego urządzenia. Zestaw dostępny jest w dwóch wariantach: z wieczkiem transparentnym oraz szarym. W trakcie prac przygotowawczych był testowany przez praktyków i miłośników elektroniki, dzięki czemu produkt końcowy uwzględnia uwagi testerów i odpowiada na faktyczne potrzeby użytkowników. Zestaw przeznaczony jest między innymi do prac z takimi kontrolerami jak: Odroid, Arduino czy Raspberry Pi. Wszystkie te kontrolery przechodziły także testy, a ich wyniki są dostępne w Instrukcji dla instalatora W pudełku wraz z elementami kompletu, znajdują się również szablony: otworów do montażu IOT.ZPSET1510 na ścianie oraz słupków do przycinania PCB do IOT.ZPSET1510, aby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z produktu. Kolejnym udogodnieniem także dla projektantów elektroniki są dedykowane płytki PCB przygotowane dla dwóch linii produktów ZP – obudów hermetycznych, do których należy również obudowa z powyższego zestawu oraz linii ZD – obudów na szynę DIN. Płytki uniwersalne, dopasowane wymiarami do obudów pozwalają na szybszy i łatwiejszy montaż prototypowych układów elektronicznych. Posiadają otwory o średnicy 1 mm, rozmieszczone w standardowym rastrze 2,54 mm, oraz szereg udogodnień ułatwiających montaż, takich jak:
  • rozprowadzone ścieżki zasilające, ułatwiające montaż układów scalonych
  • połączone punkty lutownicze, ułatwiające wykonywanie połączeń pomiędzy elementami elektronicznymi
  • dedykowane miejsca dla złącz śrubowych, dopasowane do otworów w obudowach
  • oznaczenie połączeń na warstwie obrysowej płytki
  • wymiary dopasowane do gabarytów obudów
  • możliwość piętrowej konstrukcji urządzenia
Do oferty wprowadzone zostały także zestawy z obudową hermetyczną wyposażoną w założony już zawias oraz dodatkowymi uchwytami montażowymi niezamontowanymi. Taki komplet ma na celu przyspieszenie prac, nie wymaga już bowiem dodatkowego czasu oczekiwania na wykonanie otworów pod zawiasy i ich założenia. Komplet ZP240.190.105 SET trafił na półki w eleganckim czarnym pudełku. Uzupełnieniem tego nowego podejścia do obudów są liczne akcesoria dodatkowe, które klient może dobrać samodzielnie w zależności od potrzeb, na przykład zatrzask zabezpieczający, metalowa płyta montażowa, szyny montażowe, zestaw do montażu obudów na słupie. Oczywiście wszystkie akcesoria, które wchodzą w skład gotowych zestawów, można także zamówić oddzielnie. Wszystkie prezentowane produkty dostępne są na naszym sklepie: www.kradex.com.pl

reklama
Załaduj więcej newsów
March 03 2021 13:22 V18.15.34-2