reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Sponsored content by Wire Solutions

Automatyczny ściągacz izolacji do 16 mm² z precyzyjnym regulatorem: MultiStrip16 marki Rennsteig

Czy jest godnym następcą modelu MultiStrip 10? Porównujemy dwa świetne ściągacze izolacji.
Cieszący się ogromnym zainteresowaniem firm produkcyjnych samonastawny ściągacz izolacji MultiStrip 10 doczekał się kontynuacji. W odpowiedzi na oczekiwania Klientów powstało narzędzie MultiStrip 16. Narzędzie to – w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa nie doczekało się premiery podczas najważniejszych targów narzędziowych w Kolonii w marcu 2020. Pierwsza prezentacja odbyła się on-line na profilach społecznościowych Rennsteig Werkzeuge oraz wyłącznego polskiego dystrybutora Wire Solutions. Oba narzędzia znacznie ułatwiają proces obróbki przewodów przygotowując je do dalszej pracy, a specyfikacja dotycząca ich budowy i zakresy zastosowań omówione zostaną poniżej, aby ułatwić wybór odpowiedniego rozwiązania, w zależności od zapotrzebowania produkcyjnego. Nowość RENNSTEIG! Jak działa Automatyczny Ściągacz Izolacji 0,08 – 16 mm² MULTISTRIP 16 – zobacz video
Popularność strippera MultiStrip
To, co wpłynęło na popularność strippera MultiStrip 10, to przede wszystkim jego kompaktowe wymiary: długość 195 mm, waga jedyne 200 g, oraz ergonomiczna rękojeść zaprojektowana z myślą o drobniejszych dłoniach. Drugim bardzo ważnym parametrem, który przekonuje jego użytkowników, oraz w dużej mierze również księgowych – to metalowe szczęki trzymające przewód, które nie ulegają zużyciu oraz wymienne wkładki nożowe, które znacząco zmniejszają koszty eksploatacji narzędzia, wydłużając tym samym jego żywotność. W najnowszym narzędziu Rennsteig – MultiStrip 16 skupiono się głównie na poprawieniu zakresu pracy narzędzia i jego funkcjonalności. Doskonały kształt, wielkość i wyważanie nie zostały zmienione. Co takiego niezwykłego jest w tym ściągaczu izolacji, że warto rozważyć jego zakup i wdrożenie do procesu produkcyjnego? Czym różni się od swojego poprzednika? Główną różnicą jest zakres pracy obu narzędzi:
  • MultiStrip 10 pozwalał na obróbkę przewodów w zakresie od 0,03 do 10 mm²,
  • natomiast MultiStrip 16 pozwala nam na pracę od 0,08 do 16 mm².
Innowacje w MultiStrip 16 Płaskie noże ściągające izolację z MultiStrip 10, zostały zastąpione specjalnie ukształtowanymi nożami owalnymi, które z jeszcze większą precyzją nacinają izolację i pozwalają na jej usunięcie ze zmniejszoną powierzchnią zrywanej izolacji w szczególności przy przekrojach powyżej 6 mm².
Fot.02 MultiStrip 16 – owalnie ukształtowane szczęki oraz noże – jeszcze większa precyzja nacięcia izolacji. Umiejscowiony w MultiStrip 10 nóż obcinający przewód z dolnej części narzędzia, w MultiStrip 16 został przeniesiony w jego górną część, ułatwiając operatorowi narzędzia możliwość wglądu w miejsce cięcia bez potrzeby odwracania narzędzia. Fot.03 MultiStrip 16 – nóż obcinający w górnej części narzędzia – lepszy wgląd w miejsce cięcia przewodu Czym wyróżnia się MultiStrip 16?
  • Po pierwsze - regulatorem głębokości nacięcia izolacji.Tam gdzie MultiStrip 10 nie radzi sobie ze ściągnięciem izolacji, ze względu na jej sztywność, nietypową grubość w MultiStrip 16 z pomocą przychodzi nam regulator, dzięki któremu optymalnie zostaje dobrana głębokość, na jaką owalne noże natną izolację, pozwalając na jej łatwe zdjęcie.
  • Po drugie – bezproblemowa wymiana wkładki nożowej. Do tej pory wymiana tego elementu wymagała użycia dodatkowych narzędzi, teraz po wewnętrznej stronie górnej rękojeści producent ukrył specjalny system, ułatwiający cały proces. W MultiStrip 16 nie ma potrzeby używać dodatkowych narzędzi, aby wymienić wkładkę z nożami. Wystarczy wysunąć uchwyt wypinający stare wkładki, włożyć nową wkładkę nożową i wsunąć na miejsce uchwyt.
Łatwe, szybkie, skuteczne, dokładne i przyjemne w użytkowaniu – tak w skrócie można opisać działanie nowości Rennsteig narzędzie MultiStrip 16. Podsumujmy korzyści, jakie niesie ze sobą stosowanie tego nowoczesnego narzędzia:
  • kompaktowe wymiary i doskonałe wyważenie w dłoni - to wygoda w pracy
  • metalowe szczęki trzymające przewód – to trwałość
  • wymienne wkładki nożowe – to niższe koszty eksploatacji
  • zakres pracy od 0,08 do 16 mm² - to większe możliwości
  • regulator głębokości nacięcia – to precyzja
Fot.04 Zalety Multistrip 16 Macie Państwo pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, oraz do zapoznania się ze szczegółowymi opisami wyżej wymienionych rozwiązań na naszej stronie www.fastons.pl. Chcemy być solidnym partnerem dla Państwa biznesu, a naszym zadaniem jest dopasowanie optymalnych rozwiązań pod Państwa potrzeby. Autorem tekstu jest certyfikowany znawca narzędzi marki Rennsteig mgr inż. Stanisław Dobosz, który chętnie podzieli się swoją Wiedzą z Państwem i pomoże dobrać odpowiednie rozwiązania na potrzeby Państwa procesów produkcyjnych. Można również odwiedzić nas w showroomie we Wrocławiu, przy ul. Opatowickiej 16, lub umówić wizytę naszego specjalisty u Państwa w firmie. Ofertę Rennsteig zaprezentujemy także podczas targów Energetab, które planowane są na 15-17 września 2020 w Bielsku Białej. Zapraszamy do kontaktu! Dział Techniczny mgr. inż. Stanisław Dobosz tel. : +48 606 725 982 e-mail: Marketing i sprzedaż Katarzyna Sidzina tel.: +48 734 120 777 e-mail: Przetestuj zanim kupisz i przekonaj się – jak bardzo pomocny jest w pracy MultiStrip 16 Przygotowaliśmy unikalną ofertę dla Klientów Fastons – udostępniamy narzędzie MultiStrip 16 na 3-dniowe testy całkowicie bezpłatnie! Skontaktuj się z nami po więcej szczegółów. Pakiety narzędziowe na Fastons.pl Chcecie wyposażyć swoją firmę w odpowiednie narzędzia, ale nie wiecie co najlepiej się sprawdzi? Nie macie czasu na długie poszukiwania w sieci, które z narzędzi są warte inwestycji? Szukacie oszczędności? Zobaczcie, jakie pakiety narzędziowe oferujemy w naszym sklepie on-line. To praktyczne zestawy wytypowane przez przedstawicieli wielu branż, które z pewnością ułatwią Państwu pracę, zaoszczędzą czas w poszukiwaniach a także pieniądze! Sprawdźcie koniecznie. Chcesz być na bieżąco? Interesuje Was świat narzędzi? Chcecie być na bieżąco z nowościami i ofertami specjalnymi? Chcecie wiedzieć, jak działają poszczególne narzędzia, i jak optymalnie dobrać je do Waszych potrzeb? Interesują Was porady naszych ekspertów? Zapraszamy do subskrypcji naszych kanałów informacyjnych i korzystania z materiałów edukacyjnych, jakie udostępniamy: kliknij w ikonę kanału poniżej, aby otworzyć link.
reklama
reklama
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1