reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Sponsored content by Wire Solutions

System PEW 12 firmy Rennsteig – innowacyjne rozwiązanie do zakuwania złączy kablowych

Rennsteig szczyci się wieloletnią tradycją i doświadczeniem, bo już od 1959 roku zajmuje się dostarczaniem najwyższej jakości narzędzi.
Firma Rennsteig to światowy lider w produkcji profesjonalnych narzędzi do cięcia, ściągania izolacji oraz zaciskania końcówek kablowych. Poza narzędziami do obróbki wiązek kablowych, w ich ofercie znajdują się też narzędzia specjalne do obróbki metalu, drewna, hydrauliczne i wiele innych. Innowacyjne rozwiązania Rennsteig cieszą się wielką popularnością wśród firm produkcyjnych, instalatorów, dla których narzędzia gwarantujące poprawność obróbki przewodów oraz wykonywania zacisków to najważniejsza kwestia w ich pracy. Bezawaryjne instalacje, szybkość i precyzja wykonania, powtarzalność prawidłowych zakuć – to rezultaty stosowania wysokiej klasy narzędzi Rennsteig. Świetna jakość i innowacyjne rozwiązania Rennsteig zostały zauważone przez firmę Knipex, która w 1991 roku nawiązała współpracę z Rennsteig włączając go do grupy Knipex-Werk C. Dzięki temu produkowane przez Rennsteig narzędzia docierają do wszystkich krajów na świecie, a wiele narzędzi można znaleźć w ofercie innych producentów z grupy Knipex-Werk C. Jeśli szukasz solidnych i profesjonalnych narzędzi usprawniających procesy produkcji wiązek kablowych, chcesz zagwarantować wysoką powtarzalność przy zachowaniu najwyższej jakości, chcesz zwiększyć wydajność produkcji, bez względu na jej skalę – zapraszamy do zapoznania się z opisem jednego z ciekawszych systemów od Rennsteig - Sytemu PEW 12. System PEW 12 marki Rennsteig jest dedykowany dla instalatorów i firm produkcyjnych, którzy stawiają na wysoką jakość wykonywanych zakuć. Wspiera on swoich użytkowników na każdym etapie rozwoju projektów naszych Klientów, dopasowując ilość wykonywanych zakuć do potrzeb produkcyjnych. Składa się on z kilku interesujących rozwiązań, które łączy system wymiennych matryc, na którym oparte jest to rozwiązanie. Ilość dostępnych matryc to aktualnie 3,5 tysiąca. Producent pozostaje również otwarty na wykonanie prototypowych matryc dla naszych klientów. Fot.1. Niektóre spośród wymiennych matryc i pozycjonerów System ten minimalizuje miejsce potrzebne na przechowywanie narzędzi i urządzeń, ograniczając tym samym koszty zakupu, które po zakupie jednego narzędzia/urządzenia będą sprowadzały się do zakupu tylko kolejnych matryc. W zależności od stopnia zaawansowania projektu w Państwa procesie produkcyjnym mają Państwo do wyboru różne możliwości wykonywania zakuć:
  • przy małych ilościach zakuć i partiach prototypowych do Państwa dyspozycji jest praska ręczna PEW 12.
Jej główne zalety to ilość dostępnych matryc, zacisk równoległy zapobiegający przekrzywianiu się złączy i terminali podczas zacisku, pozycjonery gwarantujące poprawność i powtarzalność zakuć.
Fot.2. Szczypce do zaciskania PEW 12 typu Crimp-System Producent również zaprojektował rozwiązanie ułatwiające zaciskanie terminali i złączy o większych rozmiarach. Nie ma potrzeby używania dwóch rąk – a jedynie zamontowanie narzędzia w specjalnej podstawce i wykonania zacisku w narzędziu przytwierdzonym do stołu roboczego. Fot.3. Podstawka do montowania zaciskarki PEW 12 Przy wzroście zapotrzebowania produkcyjnego do 2,5 tysięcy zakuć miesięcznie jednego typu złączy / terminali polecamy praskę akumulatorową E-PEW 12.
Zaletami tej praski są niewielkie rozmiary, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w projektach pracy za pomocą jednego urządzenia na wielu stanowiskach pracy. Dodatkowo za pomocą możliwości delikatnego częściowego docisku złącza ułatwia zakuwanie wielu przewodów w jednym złączu / terminalu pozwalając operatorowi praski na swobodne przygotowanie przewodów oburącz. Fot.4. Praska akumulatorowa E-PEW 12
  • przy dużym zapotrzebowaniu produkcyjnym 2,5 - 5 tysięcy zakuć miesięcznie jednego typu złączy/terminali najlepszym rozwiązaniem są stołowe praski pneumatyczne CM 25-1, CM 25-5, 25-6.
Klient sam może zadecydować, która z zaprezentowanych prasek zapewni mu najbardziej efektowną i bezpieczną pracę z zakupionymi już wcześniej matrycami i przyśpieszy proces produkcyjny. Fot.5. Praska stołowa CM 25-1 Masz pytania? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami wyżej wymienionych rozwiązań na naszej stronie https://www.wiresolutions.pl/main/category?id=61, w naszym showroomie we Wrocławiu, przy ul. Opatowickiej 16, lub podczas wizyty naszego specjalisty u Państwa w firmie. Chcemy być solidnym partnerem dla Twojego biznesu. Dział techniczny Wire Solutions pomoże dopasować optymalne rozwiązania pod Państwa potrzeby produkcyjne. Wire Solutions buduje wizerunek marki Rennsteig w Polsce już od 2014 roku, kiedy to za pośrednictwem firmy Agentools z Poznania po raz pierwszy zapoznał się z produktami Rennsteig. Szybko okazało się, że bogactwo asortymentu do obróbki wiązek kablowych tego niemieckiego producenta nie ma sobie równych na rynku: przeszło 3 tysięcy różnego rodzaju matryc zaciskowych! Było to wspaniałe uzupełnienie oferty Wire Solutions: terminali i złączy kablowych. Dziś Wire Solutions posiada wyłączne przedstawicielstwo od firmy Rennsteig na Polskę. Jego pracownicy uczestniczą regularnie w szkoleniach u producenta, reprezentują firmę na targach oraz podczas częstych wizyt handlowych. Z pełna ofertą Wire Solutions można się zapoznać tutaj . Wire Solutions kładzie duży nacisk na solidną wiedzę techniczną, którą przekazuje poprzez szkolenia swoim Klientom. Od 2019 roku w ramach działalności firmy funkcjonuje również sklep on-line www.fastons.pl. Interesuje Cię świat wiązek kablowych? Zasubskrybuj nasze kanały informacyjne i korzystaj z materiałów edukacyjnych, jakie udostępniamy:
Autorem tekstu jest mgr. inż. Stanisław Dobosz, wieloletni pracownik Wire Solutions, dysponujący ogromną wiedzą praktyczną potwierdzoną certyfikatem wydanym przez producenta Rennsteig. Firma Wire Solutions jest wyłącznym przedstawicielem Rennsteig na Polskę. Zapraszamy też do odwiedzenia strony Rennsteig Polska na Facebooku. Dział Techniczny mgr. inż. Stanisław Dobosz tel. +48 606 725 982 e-mail:
reklama
reklama
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2