reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Sponsored content by evoltec

Automaty KOMAX ZETA – innowacyjny proces produkcji oprzewodowania nie tylko do szaf sterowniczych

Automaty z rodziny KOMAX ZETA powstały z myślą o producentach szaf sterowniczych, dla których największym wyzwaniem było przygotowanie pełnego zestawu przewodów o odpowiednich długościach, zarobionych końcach, w odpowiedniej sekwencji, z gotowymi adresami do szycia określonych szaf.
Jako pierwszy powstał automat Zeta 630, który daje możliwość instalacji 2 stacji obróbczych. Pozwala zarówno na obustronne zagniatanie tulejek, jak i kompaktowanie ultradźwiękowe żył przewodu. Urządzenie przeznaczone jest do cięcia, odizolowania, zagniatania pojedynczych przewodów, które na końcu linii spięte razem taśmą papierowa tworzą gotowy pakiet do szycia szafy sterowniczej. Pakietowanie przewodów w odpowiedniej kolejności, tak żeby maksymalnie ułatwić operatorowi szycie szafy jest największą zaletą maszyny. Komax wychodząc naprzeciw producentom szaf sterowniczych zautomatyzował produkcję wykorzystując tak zwany „wire selector” dzięki któremu można zasilić automat aż 36 różnymi przewodami bez konieczności przezbrajania. Duże zapotrzebowanie na automaty 630 oraz duża różnorodność produkowanych przewodów nie były wyzwaniem dla firmy Komax, który szybko wprowadził kolejne automaty Zeta 640 i Zeta 650, rozszerzając je o kolejne stacje obróbcze i dopasowując się tym samym do ciągle rosnących wymagań klientów. W chwili obecnej Automaty te mogą swobodnie być wykorzystywane nie tylko przez producentów szaf sterowniczych, ale przez wszystkie firmy produkujące złożone wiązki kablowe. Automaty pozwalają na wyprodukowanie kompletnych zestawów odpowiednio pociętych i obronionych przewodów do dalszej produkcji wiązek na liniach montażowych. Dzięki systemowi Komax WPCS (Wire Processing Comunication Standard) można bezpośrednio przesłać listę cięcia z określonych systemów ECAD lub EPLAN bezpośrednio do maszyny. Eliminuje to konieczność ręcznego programowania artykułów w maszynie. Co również w bardzo dużym stopniu skraca czas produkcji zestawu przewodów. Automatyczne przesyłanie danych eliminuje źródła błędów, ponieważ nie wymaga ręcznego wprowadzania do systemu. Dostępne są również opcjonalne moduły monitorowania jakości spełniające najbardziej rygorystyczne wymagania. Główne zalety Automatów Zeta to:
 • Skrócenie czasu produkcji nawet o 50%
 • Redukcja czasu przygotowania danych – schematy zaprojektowane w EPLAN/ECAD można wysłać bezpośrednio do maszyny
 • Produkcja „just in time”
 • Gotowy zestaw opisanych przewodów połączony taśmą w celu ułatwienia montażu 
 • Wysoka produktywność
 • Produkcja praktycznie bez przezbrojeń
 • Możliwość obróbki do 36 różnych typów przewodów
 • Automatyczny nadruk na przewodzie za pomocą drukarki atramentowej w dwóch różnych kolorach
 • Możliwość zastosowania różnych stacji obróbczych: tulejkownice, prasy, zgrzewarki ultradźwiękowe itp.
 • Duży zakres przekrojów przewodu: od 0,22 mm² do 6 mm²
 • Wyeliminowanie błędów dzięki w pełni automatycznej produkcji
Dzięki tym zaletom automaty serii Zeta cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych klientów, u których automatyzacja procesu jest największym priorytetem i wyzwaniem przy ciągle rosnących kosztach pracy i coraz wyższych wymaganiach jakościowych. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi doradcami handlowymi, którzy zawsze chętnie pomogą w doborze odpowiednich automatów dla najbardziej skomplikowanych procesów.  Więcej informacji na stronie firmy Evoltec!
Email: www.evoltec.pl
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 28 2020 18:31 V15.6.0-1