reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NVIDIA Komponenty | 08 stycznia 2013

NVIDIA prezentuje najszybszy na świecie procesor mobilny

International CES rozpoczęło się dzisiaj, ale prezentacje dla mediów wystartowały już w niedzielę. Układ Tegra 4 firmy NVIDIA jest wyposażony w procesor graficzny z 72 rdzeniami oraz czterordzeniowy procesor centralny Cortex-A15.

Firma NVIDIA zaprezentowała najszybszy procesor mobilny na świecie NVIDIA® Tegra® 4, przeznaczony dla smartfonów, tabletów, urządzeń do gier, samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych i urządzeń nawigacyjnych oraz komputerów, który osiąga rekordową wydajność i długi czas pracy na akumulatorach. Znany wcześniej pod nazwą kodową „Wayne”, układ Tegra 4 wyposażono w składający się z 72 rdzeni procesor graficzny GeForce™ – o wydajności graficznej sześciokrotnie większej od poprzedniego układu Tegra 3 – który zapewnia bardziej realistyczne wrażenia płynące z gier i obsługuje wyświetlacze o wyższej rozdzielczości. Jest on również wyposażony w pierwszą czterordzeniową implementację najnowszego procesora centralnego firmy ARM, czyli Cortex-A15, dzięki któremu przeglądanie stron internetowych jest 2,6 razy szybsze, a aplikacje działają wyjątkowo płynnie. Tegra 4 może również obsługiwać połączenia głosowe i transmisję danych na całym świecie za pośrednictwem sieci 4G LTE, po połączeniu z opcjonalnym procesorem piątej generacji NVIDIA Icera® i500. Jest on bardziej wydajny i mniejszy o 40% od tradycyjnych modemów, a także czterokrotnie szybszy od układu Icera® poprzedniej generacji.
- Nowe możliwości tego układu, szczególnie w dziedzinie fotografii obliczeniowej, przyczynią się do znaczącego usprawnienia istniejących produktów, a także do stworzenia całkowicie nowych, ekscytujących urządzeń.
-Tegra 4 zapewnia ogromną moc obliczeniową oraz energooszczędność smartfonom i tabletom, urządzeniom do gier, systemom samochodowym oraz komputerom - powiedział Phil Carmack, wiceprezes jednostki biznesowej Tegra w firmie NVIDIA. Fotografia obliczeniowa Jednym z przełomowych rozwiązań procesora Tegra 4 jest architektura fotografii obliczeniowej, która umożliwia automatycznie tworzenie zdjęć i filmów HDR (o dużym zakresie jasności), dzięki połączeniu mocy obliczeniowej procesora graficznego, procesora centralnego oraz układu przetwarzającego obraz w aparacie. W ten sposób obrazy przechwytywane przez urządzenie (nawet te wykonane z lampą błyskową) wiernie odpowiadają temu, co widzi ludzkie oko. Oznacza to, że ciemne i jasne części obrazu będą zawierać równie dużo szczegółów. Niedościgniona energooszczędność Procesor Tegra 4 został zaprojektowany z myślą o jak najwyższej energooszczędności. Zaimplementowano w nim dodatkowy energooszczędny rdzeń drugiej generacji, który umożliwia realizowanie podstawowych zadań przy jak najmniejszym poborze energii, a także technologię PRISM 2, któ‏ra inteligentnie zmniejsza moc podświetlenia ekranu bez pogarszania jakości obrazu. W najczęstszych scenariuszach użytkowania Tegra 4 pobiera do 45% mniej energii od poprzedniego układu Tegra 3. Telefony wyposażone w ten procesor będą mogły odtwarzać filmy w rozdzielczości HD nawet przez 14 godzin. Główne cechy procesora Tegra 4:
  • Procesor graficzny GeForce z 72 specjalnie zaprojektowanymi rdzeniami
  • Czterordzeniowy procesor centralny ARM Cortex-A15 plus energooszczędny dodatkowy rdzeń drugiej generacji
  • Architektura fotografii obliczeniowej
  • Obsługa LTE po połączeniu z opcjonalnym układem Icera i500
  • Obsługa wideo w ultrawysokiej rozdzielczości (4K)
© NVIDIA
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-2