reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 21 grudnia 2012

RTC z kalendarzem z kwalifikacją motoryzacyjną

Firma NXP prezentuje swój nowy zegar RTC z funkcją kalendarza, komunikujący się za pośrednictwem interfejsu SPI. Cechuje się wysoką niezawodności i wytrzymałością na temperatury do 125 stopni Celsjusza.
Firma NXP wprowadza na rynek swój nowy układ: PCA21125. Jest to kompaktowy układ zegara czasu rzeczywistego z funkcją kalendarza, alarmu i licznika. Dane możemy odczytywać za pomocą interfejsu SPI, który pracować może z prędkością do 6 Mb/s. Podstawą obliczania czasu jest kwarc 32768 Hz.

Układ jednak wyróżnia się wysoką niezawodnością i wytrzymałością temperaturową. Potwierdza to zdobyty przez ten komponent certyfikat kwalifikacji AEC-Q100. Pracować może w temperaturze do 125 stopni Celsjusza.

Rozdzielczość pomiarowa układu zawiera się w zakresie od sekund do lat. Napięcie pracy zegara wynosić może od 1,3 do 5,5 V przy pobieranym prądzie na poziomie 0,55 uA (przy napięciu 3 V i temperaturze 25 stopni Celsjusza). Wyjście przerwaniowe może skonfigurowane do wysyłania sygnałów co 1 sekundę bądź 1 minutę.

Zastosowaniem mają być pokładowe i peryferyjne urządzenia wykorzystujące układy zegarowe w samochodach, a także sprzęt pomiarowy pracujący w trudnych warunkach. Zegar zamknięto w obudowie TSSOP14.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2