reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mablelo dreamstime.com Komponenty | 20 grudnia 2012

Rozciągające się superkondensatory

Naukowcy z Uniwersytetu Delaware's przedstawili swoją nową technologię superkondensatorów, które mogą zmienić swój kształt (rozciągnąć się). Czy ta nowa funkcjonalność zainteresuje gigantów elektronicznych, do których adresowane są nowe kondensatory.
Inżynierowie z Uniwersytetu Delaware's pod kierownictwem profesora mechatroniki Bingqing Wei przedstawili nowy rodzaj kondensatorów, którym można zmienić kształt. Chodzi mianowicie o możliwość ich rozciągania, w czym zawierać się ma także możliwość ich zginania, itp.

Nie są to jednak zwykłe kondensatory, gdyż należy im dodać prefix 'super'. Są to bowiem komponenty mające zastąpić akumulatory w małej przenośnej elektronice. Chodzi o urządzenia, które również mogą zmieniać swój kształt. Jak twierdzi profesor Wei, jest to problem urządzeń tego typu, gdyż źródła energii zazwyczaj nie są w stanie się swobodnie wyginać nie tracąc przy tym swoich parametrów związanych z magazynowaną energią.

Nowe superkondensatory zbudowano przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy w dziedzinie materiałów, w tym nanorurek węglowych (błony), membrany poliuretanowe i elektrolity organiczne. Całość wieńczą elektrody SWNT.

Jak zapewnia ojciec nowej technologii, tak stworzone superkondensatory cechować się mają wyjątkową stabilnością Szczegóły na temat omawianych komponentów znaleźć będzie można w magazynie American Chemical Society.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2