reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 grudnia 2012

Niewielki, wytrzymały i dokładny zegar RTC

Firma Micro Crystals przedstawiła kompaktowy układ RTC o wysokiej dokładności. Zamknięto go w małej obudowie. Zdobył kwalifikację samochodową dzięki możliwości pracy w szerokim zakresie temperaturowym.
Firma Micro Crystals rozszerza swoją ofertę produktową o nowy zegar czasu rzeczywistego, który pracować może w urządzeniach samochodowych dzięki zdobyciu odpowiedniej kwalifikacji motoryzacyjnej AEC-Q200.

Nowe moduły umieszczono w obudowie C3 (pod taką też nazwą znajdziemy je na stronie producenta), której wymiary to 3,7 na 2,5 mm. Jest ona zgodna z formatem HTCC. Warto to dodać, że jest to konstrukcja ceramiczna, co pozwala na pracę temu zegarowi w zakresie od -40 do 85 stopni Celsjusza (jest to zakres zalecany, choć jak zapewnia producent, układ z powodzeniem może pracować w temperaturze do 125 stopni Celsjusza).

Praca modułu jest kompensowana cyfrowo, co pozwala na osiągnięcie wysokiej dokładności (+/- 3 ppm w temperaturze 25 stopni Celsjusza, dla wartości skrajnych, błąd wzrasta do 6 ppm). Zainteresowanych oszczędnością energii ucieszy informacja, że zegar pobiera zaledwie 130 nA przy napięciu 3 V.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2