reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 grudnia 2012

Sterownik z własnym dokładnym pomiarem prądu na wysokie napięcia

Firma Supertex zaprezentowała nowy sterownik diod LED przeznaczony do pracy z wysokim napięciem (do 400 VDC) z bardzo dokładnym sterowaniem prądowym, za sprawą wewnętrznego, precyzyjnego układu pomiarowego.
Firma Supertex przedstawiła HV9973 – sterownik z własnym, opatentowanym układem pomiaru prądu po stronie pierwotnej. Dzięki umieszczeniu wszystkiego w jednej kompaktowej obudowie i konieczności zastosowania niewielkiej ilości komponentów zewnętrznych wraz z tym sterownikiem, gotowa aplikacja ma być mała i tania, w porównaniu z produktami konkurencyjnymi.

Dokładność sterowania prądem producent szacuje na 3%. Połączono to z zabezpieczeniami, takimi jak ochrona nadnapięciowa, zwarciowa czy też przed rozwarciem Prąd jest ustalany programowo, a jasność diod poddawanych sterowaniu jest definiowana za pomocą sygnału PWM.

Akceptowane jest napięcie z przedziału od 280 do 400 V prądu stałego. Sterownik ten dostosowano do budowy systemów oświetlenia o mocy od 6 do 50 W. Całość udało się zamknąć w niewielkiej kompaktowej obudowie SOIC o 8-miu wyprowadzeniach, a jego cena wynosić ma 1,62 USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2