reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 14 grudnia 2012

Wysokotemperaturowe rezystory o wysokiej dokładności

Microprecision Electronics rozwija swoją linię produktową o nowe rezystory mogące pracować w szerokim zakresie temperaturowym, od -55 d o125 stopni Celsjusza. Cechują się ponadto kompaktową obudową , wysoką dokładnością i stabilnością parametrów w całym temperaturowym przedziale pracy.
Firma Microprecision Electronics przedstawiła nową ofertę rezystorów foliowych przeznaczonych do montażu powierzchniowego. Nowe serie: VSM i VSMP (Z-foil) dostępne są w pięciu wariantach wymiarowych, od 0805 do 2512. Cechują się wysoką dokładnością i niskim współczynnikiem temperaturowym (TCR wynoszące zaledwie 0,2 ppm/°C).

Pozwoliło to osiągnąć bardzo wysoką stabilność rzędu 0,005% przy temperaturze 70 stopni Celsjusza (następuje ona w czasie nieprzekraczającym 1 s). Tolerancja wynosić ma zaledwie 0,01%. Trzeba również wspomnieć o wytrzymałości na wysokie temperatury, gdyż komponenty te zachowują swoje parametry w zakresie od -55 do 125 stopni Celsjusza, czyli zalecanym przez producenta temperaturowym przedziale pracy.

Wszystko to sprawia, że rezystory te z pewnością znajdą zastosowanie także w zastosowaniach specjalistycznych, gdzie wymagana jest precyzja przy pomiarach w trudnych warunkach temperaturowych i nie tylko, bowiem układy te radzą sobie równie dobrze jak z temperaturami, także z wyładowaniami ESD do 25 kV.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2