reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 12 grudnia 2012

W pełni programowalny czujnik dymu o wysokim stopniu integralności

Firma Elmos Semiconductors zaprezentowała nowy scalony czujnik dymu o programowalnych parametrach (te przechowywane w pamięci EEPROM). Wyposażono go w między innymi sterownik diod IR, interfejs 2-przewodowy, itp.
Firma Elmos Semiconductors przedstawiła E520.32, wysoce zintegrowany czujnik dymu. W strukturze układu znajdziemy sterownik diody nadawczej o obciążalności 200 mA, wejście o wysokiej impedancji do podłączenia diody odbiorczej, interfejs 2-przewodowy, a także pamięć ROM flash (2 kB) i EEPROM o pojemności 32 B.

Czujnik ten na potrzeby własne zużywa bardzo mało prądu, bo zaledwie 88 uA. Jak zapewnia producent, układ jest również szybki (tj. szybka odpowiedź czasowa, zrealizowana między innymi dzięki szybkiemu przetwornikowi ADC o rozdzielczości 10-bitów i krótkim impulsom nadawczym) i dokładny.

Filtr o wąskim paśmie przepuszczania zwiększa niezawodność czujnika, a także odporność na zakłócenia i zmniejsza wywoływanie fałszywych alarmów. Impulsy nadawcze są przetwarzane przez zintegrowany układ 8-bitowy. Dzięki specjalnemu systemowi kodowania, można ze sobą podłączyć do 255 czujników jedną magistralą.

E520.32 zamknięto w obudowie SOIC14. Pracować może w temperaturze od -55 do 85 stopni Celsjusza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1