reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 grudnia 2012

Wielokanałowy przetwornik ADC o rozdzielczości 24 bitów

Firma Analog Devices przedstawiła nowy przetwornik analogowo-cyfrowy o rozdzielczości wynoszącej aż 24-bitów. Układ jest wielokanałowy, z multiplekserowaniem, cechujący się ponadto wysoką prędkością działania i dokładnością.
Firma Analog Devices przedstawiła AD7176-2. Jest to precyzyjny przetwornik analogowo-cyfrowy, przeznaczony do branży przemysłowej; układów automatyki i instrumentów pomiarowych. Pomóc ma w tym nie tylko wysoka rozdzielczość, która wynosi aż 24-bity, ale także mnogość kanałów pomiarowych, przełączanych za pomocą wbudowanego multipleksera.

Prędkość pomiarowa uzależniona jest od sposobu pracy. W przypadku zautomatyzowanego przełączania pomiędzy kanałami, prędkość wynosić może aż 50 kSPS. Gdy pomiar będzie wykonywany stale z jednego kanału, prędkość wynieść może nawet 250 kSPS, z poprawnie odwzorowanymi 17 bitami (efektywność tę można zwiększyć do 22 bitów, lecz osiągalne jest przy prędkości 5 SPS).

Precyzja ma być również wysoka: 2,5 ppm/°C. Wbudowany oscylator pozwala zredukować zajmowaną powierzchnię, przez gotową aplikację, czemu sprzyjać ma również kompaktowa obudowa. Pobór prądu wynosi 7,8 mA.

AD7176-2 zamknięto w obudowie TSSOP o 24-wyprowadzeniach. Cena przy zakupie 1000 sztuk wynosić ma 10,25 USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1