reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cumypah dreamstime.com Komponenty | 06 listopada 2012

Wielochipowe i wytrzymałe LEDy

Firma OSRAM wypuszcza nowe LEDy RGB przeznaczone do wielkoformatowych wyświetlaczy, takich jakie spotkać możemy na koncertach, meczach, czy na ulicach (reklamowe). Cechują się wysoką jasnością i odpornością na wilgoć, a także duże zmiany temperatury.

Firma OSRAM przedstawiła nowe, wielochipowe diody LED przeznaczone do budowy wielkoformatowych wyświetlaczy LED o wysokim kontraście, które pracować mają na świeżym powietrzu. Przykładem mogą być ekrany reklamowe, czy też takie jakie znajdziemy na koncertach, meczach, itp. Diody w kompaktowej czarnej obudowie, Displix black, posiadają 3 chipy, emitujące światło o długościach fali:
  • 625 nm – kolor czerwony,
  • 528 nm – kolor zielony,
  • 470 nm – kolor niebieski.
Produkt OSRAM może tym samym zastąpić trzy pojedyncze diody, oferując większy kontrast i lepszą jakość obrazu, dzięki zwiększeniu rozdzielczości. Typowy pobór prądu wynosi około 20 mA, co przekłada się na jasność 1450 mcd. Ale producent zapewnia, że jasność ta może wzrosnąć do nawet 2950 mcd. Komponenty te pozwolić mają na generowanie wyraźnego obrazu nawet w pełnym słońcu, choć nie jest to ich główna zaleta. Jest nią wysoka wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, takie jak wilgotność czy duże zmiany temperatury. Diodom tym (przy odpowiednim montażu) nie zaszkodzi nawet deszcz, padający na nie bezpośrednio. Diody Displix black zamknięto w wymiarach 4,5 na 4,5 na 2,1 mm. Żywotność szacuje się na 100 tysięcy godzin pracy. Przez cały okres ich pracy, mają zachowywać swoje parametry (producent zapewnia wysoką stabilność parametrów elektrycznych).
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 05 2020 00:04 V18.8.2-1