reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 września 2012

Diody Xlamp zyskują na mocy

Firma Cree wprowadza na rynek nowe diody LED rodziny Xlamp, które cechują się poprawionym stosunkiem mocy świetlnej do mocy pobranej i kosztów. Budowa tych diod jest kompatybilna z seriami XP.
Cree zaprezentowało nową serię diod LED wysokiej mocy XP-E2 rodziny XLamp. Są to komponenty o zwiększonej mocy. Mowa tu o poprawionym stosunku lm/W i lm/$. Diody te są przy tym w pełni kompatybilne z innymi diodami serii XP (E i G) pod względem optycznym. Wymiary to 3,45 na 3,45 mm.

Całość została oparta na usprawnionej i rewolucyjnej (jak twierdzi producent) technologii SC3 – nowej platformy do budowy LED. Dzięki niej udało się wycisnąć aż 128 lm/W przy poborze prądu na poziomie 350 mA i w temperaturze 85 stopni Celsjusza. Mowa tu oczywiście o diodach sprzedawanych masowo. W temperaturze normalnej (pokojowej – 25 stopni Celsjusza), wartość ta wynosi aż 143 lm/W. Wyniki te są osiągalne dla koloru zimnej bieli – 6000 K.

Producent ma zamiar oferować nową serię XP-E2 w kilku wariantach kolorystycznych o temperaturze barwowej od 2700 do 7000 K. Dostępnych jest również kilka wersji o różnym CRI: 70, 80, 85 i 90.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2