reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Komponenty | 18 września 2012

Przedstawiono nowe mobilne SoC Intela w technologii 22 nm

Firma Intel podczas forum IDF przedstawiła informacje dotyczące swojej nowej platformy SoC, przeznaczonej do zastosowania w tabletach i smartphonach. Układy te mają być bezpośrednimi następcami Medfield, oferując wysoką wydajność przy bardzo małym zużyciu energii, wykonanymi w technologii 22 nm.
Podczas Intel Developer Forum firma Intel zaprezentowała kilka szczegółów, dotyczących nadchodzących SoC wykonanych w technologii 22 nm. Nowe układy mają być bezpośrednimi następcami wykorzystywanej obecnie coraz chętniej platformy Medfield. W trakcie IDF pokazano również kilka tabletów i smartphonów pracujących pod kontrolą procesora opartego o Medfield z systemem Windows 8.

Obecnie w produkcji i sprzedaży znajdziemy takie układy, jak Clover Trail, czyli dwurdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 2 GHz oparty o architekturę wykonaną w technologii 32 nm, a także jego nieco mniejszy brat, taktowany z częstotliwością 1,8 GHz.

Najnowsze budzące się do życia dziecko, czyli SoC w technologii 22 nm nosić ma nazwę Bay Trail. Przeznaczony, podobnie jak poprzednik, będzie do urządzeń takich jak tablety i smartphony. Zapowiedzi mówią o jego premierze podczas IDF w Beijing.

Warto wspomnieć, że budowa i użyta technologia 22 nm będzie różnić się od tej użytej w procesorach Ivy Bridge. W konstrukcji Bay Trail wykorzystane mają być tranzystory o mniejszym prądzie upływnościowym, a także tranzystory na wyprowadzeniach I/O mogące pracować z wyższym napięciem, niż te zastosowane w Ivy Bridge (do 3,3 V). Gęstsza będzie również warstwa połączeń wewnętrznych, a także zespół rezystorów, kondensatorów i indukcyjności. Znajdziemy tu także kilka warstw pamięci (S)RAM.

Jak zapewnia producent, nowa technologia zapewnia też znaczną poprawę charakterystyk analogowych w porównaniu do procesu 32 nm. Zmniejszono również zużycie energii, co pozwolić ma na dłuższą pracę urządzeń zasilanych z akumulatorów. Wszystko to przy obiecywanej wysokiej wydajności.

Czekamy...

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2